Ardahan Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

Kas 21, 2017
2017 Video Analiz
3 1
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 

VİDEO EKLENECEK

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Ardahan Üniversitesinin özel yetenek sınavı 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşama Koordinasyon parkuru 2. aşama ise sportif özgeçmiş değerlendirmesidir. Koordinasyon parkuru ve Sportif özgeçmiş puanı %50 – %50 etkilidir. YGS baraj puanı 150’dir. TYT’de de buna yakın bir baraj puanı beklenilmektedir.

Sınavın Açıklaması
1-KOORDİNASYON PARKURU

1. İstasyon: Öne Takla:
Aday, bu istasyondaki Jimnastik minderi üzerinde bir (1) kez öne doğru düz takla atar. Düz taklayı yapmayan aday, düz takla yapmak üzere, bu istasyonun başına tekrar döner.
2. İstasyon: Denge Tahtasından Geçiş: Aday, denge sırası üstünden (denge sırasının başında yer alan işaretli alanın üzerine ya da gerisine basarak başlayıp, denge sırasının sonunda yer alan işaretli alanın üzerine ya da daha ilerisine basarak bitirmek şartıyla), yürüyerek ya da koşarak geçer. Denge sırasının üzerinden erken (tamamlamadan) düşülmesi ya da belirlenen kurallara uyulmaması durumunda, başa dönülür ve hareket tekrar edilir.
3. İstasyon: Çift Ayak Sağ-Sol Sıçrama:
Belirlenmiş engel üzerinden adaylar sağ-sol beş kez (5) çift ayak ile sıçrama hareketini yapar.
4. İstasyon: Alt-Üst Engel Geçme:
Aday, başlangıç noktasından itibaren yön işaretlerine uymak şartıyla, sıçrayarak yüksekliği 50 cm olan engelin üzerinden geçer, yüksekliği 80 cm olan engelin altından geçer; yine aynı şekilde yüksekliği 50 cm olan engelin üzerinden geçer ve son olarak yine yüksekliği 80 cm olan engelin altından geçerek diğer istasyona devam eder.
5. İstasyon: Futbol:
Aday, işaretli alandaki futbol topunu alıp, yere sabitlenmiş olan 5 adet huninin arasından slalom yapar ve slalomun sonunda futbol topunu alarak aldığı kasaya geri koyar. Aday engel atladığı taktirde hata yaptığı engelden başlar. Aday huni atlamadan istasyonu tamamlamalıdır.
6. İstasyon: Top Taşıma: Aday, belirlenen platform üzerinde; istediği kasadan topu alarak diğer taraftaki aynı renkli kasaya taşır. Bu işlem kasalardaki toplar yer değiştirene kadar ve aynı renk toplar aynı renk kasalarda oluncaya kadar devam eder. Aday, iki topu aynı anda taşıyamaz. Topların herhangi birinin kasadan dışarı çıkması ya da dışarıda olması durumunda, aday o topu kasaya yerleştirmedikçe teste devam edemez.
7. İstasyon: Hentbol:
Aday, duvardan gelen topu saymaya başlamak üzere işaretli 18 bölgeden üç (3) adet duvarda pas yapar. Atışlar yerinden yapılmalıdır. Topun kaçırılması halinde aday atış bölgesine gelir ve kaldığı yerden saymaya devam eder. Aday 3 adet pası tamamladıktan sonra hentbol topunu aldığı kasaya geri koyarak istasyonu tamamlar.
8. İstasyon: Voleybol:
Aday, duvardan gelen topu saymaya başlamak üzere zeminden duvara olacak şekilde işaretli bölgeden toplam üç (3) adet smaç vuruşu yapar. Topun kaçırılması halinde aday atış bölgesine gelir ve kaldığı yerden saymaya devam eder. Aday 3 adet pası tamamladıktan sonra voleybol topunu aldığı kasaya geri koyarak istasyonu tamamlar.
9. İstasyon: Basketbol:
Aday, aralıklarla dizilmiş beş (5) adet slalom çubuğu arasından basketbol topu ile slalom yapar. Aday topu tutmadan ve taşımadan yerden sektirerek slalomu yapmalıdır. Aday slalomu tamamladıktan sonra basketbol topunu aldığı kasaya geri koyarak istasyonu tamamlar.
10. İstasyon: 20 m Sprint Koşusu:
Aday, belirlenmiş alan içerisinde, yüksek hızda koşu 20 m koşusunu tamamlayarak finiş çizgisindeki fotoselden geçerek Koordinasyon Parkurunu tamamlar.
2-SPORTİF ÖZGEÇMİŞKontenjanlar

Kimler Düşünebilir
Ardahan Üniversitesini Başlangıç Puanı çok düşük olup özgeçmişi çok yüksek olan adayların kazandığını görmekteyiz. Başlangıç puanı erkeklerde 75, kadınlarda 70 üzeri olan özgeçmişi ve parkuru çok iyi adaylar düşünebilir.

Sınav Kılavuzunu Görüntüle

 

Bu Haberi Oyla

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Yorum Kapalı

Menü