Askeri Liselerde Beden Eğitimi Öğretmeni Nasıl Olunur ?

Nis 22, 2015
Genel
1 0

Beden Eğitimi öğretmenliği düşünenler için Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu Kpss’ye girmeden Beden Eğitimi öğretmeni olmanız mümkün . Ülkemizde çok az kişinin bildiği bugüne kadar yapılan sınavlarda çok az katılımın olduğu Askeri Liselerde öğretmen olmanın pek çok avantajları bulunmakta .

Muvazzaf Subay ; belli çalışma süreleri içerisinde görev alan ve rütbe bekleme süresi sonunda binbaşı ve diğer üst rütbelere terfi etme imkanı olan subaylara muvazzaf subay denir. Peki muvazzaf subaylık için alımlar ne zaman başlayacakMuvazzaf Subay nasıl olunur ? işte bu soruların cevabı ve daha fazlası için aşağıdaki paylaşımı inceleyiniz.

Başvuru Nasıl Yapılır ?

Hava Kuvvetleri Komutanlığı , Kara Kuvvetleri Komutanlığı , Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığına alınacak olan Muvazzaf Subay için  başvuru tarihleri Aralık ayı gibi  açıklanır . Sınavlar Ocak , Şubat , Mart aylarında yapılır .

Başvuruları Komutanlık sitelerinden ve bizim sitemizden takip edebilirsiniz . Facebook sayfamızı beğenerek bu konu hakkında güncelleme olduğunda haberdar olabilirsiniz

İnternet sitesinden ön başvuru yaptıktan sonra sınava girip giremeyeceğiniz açıklanıyor . Eğer kabul edilirseniz ilk olarak yazılı sınava giriyorsunuz . (aşağıda tüm komutanlıklar tek tek açıklanmıştır )

Daha sonra alan sınavına giriyorsunuz . Beden Eğitimi öğretmenleri spor sınavına girmektedir . Spor sınavından aldığınız puanlardan sonra sözlü mülakat sizleri bekliyor .

Sosyal Yaşam ve Maddi İmkanlar 

Evli olmanız veya ailenizle yaşamanız halinde lojman fırsatından yararlanabiliyorsunuz .  Hafta sonu tatil fırsatından yararlanabiliyorsunuz .

Askeri Personel Maaşları 2015 yılında rütbelerine göre bulundukları bölgeye ve aldıkları tazminatlara göre değişmektedir net askeri personelin net tutarları sırasıyla aşağıda listelenmiştir. Aylık maaş 3 bin Tl civarındadır .

Tazminatlar Şu Şekildedir:

Ohal Bölge Tazminat: 1352 TL
Komando Tazminatı: 400 TL
Balık adam Tazminatı : 450 TL
Bomba İmha Uzmanı: 700 TL
MAK Brove Tazminatı: 500 TL
Asayiş Tazminatı : 450 TL
Yabancı Dil Tazminatı: 200 TL ( Kpds Sınavından olumlu Puan Elde edilerek Hak kazanılır )

Diğer Özel Tazminatlar için yorum bırakabilirsiniz yanlış bilgi görüyorsanız düzelmek için yorum bırakınız.

Bunlara ilave olarak 
Evli olanlar için
Aile yardım ücreti : 165 TL
Çocuk Ücreti 38 TL

Kesintiler

Oyak: 169 TL
Konu: 169 TL

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 

Alım Yapılacak Branşlar

-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği,

-Antrenörlük Eğitimi

Beden Eğitimi Öğretmenleri için; genel kültür sınavının % 20’si, meslek bilgisi sınavının % 30’u, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testinin % 30’u, mülakat’ın % 20’si ve özel niteliklerden alınan puanların toplamına göre yapılır.

Beden Eğitimi Öğretmenliğine başvuran adaylardan herhangi bir branşta milli sporcu veya milli antrenör olanlara ilave 10 puan verilir.

askeri muvazzaf subay

  Deniz Kuvvetleri Kılavuz

 

 Jandarma Genel Komutanlığı 

Sınavlar iki aşamalı olarak uygulanacaktır. Birinci aşama Yazılı sınav, İkinci aşama Ön Sağlık Muayene, Fizikî Kabiliyet Değerlendirme Testleri ve Mülakat sınavını kapsamaktadır. (Jandarma Genel Komutanlığı, adaylara duyurmak suretiyle sınavların şeklinde ve içeriğinde değişiklik yapabilir.)

  Jandarma Kılavuz

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 

. Subay seçim aşamaları;

(1) Ön sağlık muayenesi,

(2) Fiziki yeterlilik değerlendirme testi (FYDT),

(3) Kişilik değerlendirme testi,

(4) Mülakat,

(5) Nihai Karar Kurulu aşamalardan oluşmaktadır.

  Hava Kuvvetleri Kılavuz

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 

Muvazzaf/sözleşmeli subay seçim aşaması sınavları hangi aşamalardan oluşmaktadır?

a. Genel ağ (internet) üzerinden ön başvuruların alınması,

b. Birinci Seçim Aşaması (Yazılı sınav)nın yapılması,

c. İkinci seçim aşaması olmak üzere üç aşamadan oluşur İkinci seçim aşaması da aşağıda belirtilen aşamalardan oluşmaktadır.

(1) Kayıt Kabul,

(2) Ön Sağlık Muayenesi,

(3) Kişilik Değerlendirme Testi,

(4) Fizikî Yeterlilik Testi,

(5) Mülakattan oluşur.

  Kara Kuvvetleri Kılavuz 

Askeri Liselerde Beden Eğitimi Öğretmeni Nasıl Olunur ?
4 (80%) 4 oy[lar]

Comments
 • Merhabalar ben besyo rek bölümü son sinifim okul bitmeden basvuru yapamam demi? Ve formasyon almam gereklimidir ? Birde asker okulunda öğretmen olarak basvuruda hangisini secmem gereklidir ki hangisine para yatirmam gerek yada para yatirmali miyim ? Bilgiler icin tesekkurler

  Pınar 23 Temmuz 2015 12:19
 • Son sınıfta mezun tarihini yazarak başvurabiliyosun formasyon alman gerekli rek kontejanı yok genel kültür sınavında yatıyorsun parayıda

  Veli 5 Aralık 2015 10:00
 • merhaba bu sene için mi geçerli bu uygulama ve şunuda soriyim ben bu sene okulu bitiriyorum beden eğitimi öğretmenliği kpss den hangi puan türü önemli başvurular nerden yapılıyor bilgilendirir misini lütfen?

  pişman olan 5 Aralık 2015 22:55
 • hocam başvurular ne zaman

  Selçuk Destan 5 Aralık 2015 22:57
 • Evet yeni açıklandı sitemizin ana sayfasında mevcut

  besyo3335 1 Ocak 2016 03:12
 • selamlar ben besyo yöneticilik mezunuyum formasyon alıp öğretmenlik yapma hakkıda kazandım , bu kuruma başvurdum beni sadece yöneticilikten sınava alabilceklerini söylediler beden eğitimi öğretmeni olarak giremeyeceğimi söylediler , formasyon kabul edilmiyormuş , bu konu hakkında bilgisi olan var mı

  Eralp 26 Şubat 2016 23:57

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.