Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Sınavları Başvuruları, Tarihleri ve Kılavuzları Hakkında Genel Bilgiler

Nis 9, 2015
Beden Eğitimi
1 4

BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) sınavlarına başvurular ve sınav içerikleri her üniversitenin kendine özel uyguladığı sistemle gerçekleşir. Üniversiteler sınav yönergelerini sitelerinden duyurur(Eğer Siteleri Takip Edemiyorsanız İlk Olarak Bizden Öğrenebilirsiniz). Bu yönergenin içeriğinde sınav  başvurusunun baraj puanı(140-160-180 vs.), sınav başvuru tarihleri, sınav sisteminin özellikleri ve sınav tarihleri v.s. hakkında temel bilgiler yer alır.  Bu sınav kılavuzlarını açıklamak üniversitenin inisiyatifinde olduğu için bunların açıklanma tarihleri hakkında yorum yapmak doğru olmaz. Ortalama bir süre vermemiz gerekirse Nisan sonu gibi açıklanmaya başlar ve üniversite sınav tarihine göre Ağustos ayına kadar sürebilir.

Sınav Tarihleri Ne Zamandır?
 Sınav tarihlerini her üniversite kendisi belirler ve yukarıda bahsettiğimiz kılavuzlarında açıklarlar. Sınav tarihleri hakkında genelleme yapacak olursak Haziran sonu ile Eylül başı arasında yapılır. Üniversiteler yayımladıkları kılavuzlarda kayıt tarihleri sınav tarihleri ve başvuru gereklilikleri hakkında ayrıntılı bilgi verirler ve kimi üniversitelerde başvuru posta yoluyla yapılabilirken çoğu üniversitede başvurular şahsen yapılır.


1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Comments
 • Berke Karaçay

  Tekirdağ Namık Kemal Üniverstesi Besyo var ama hiçbirşeye ulaşamıyorum geçen seneye dair birşeyler söyler misiniz ?

  • hamza

   bu sene açılıyo çunkü kardeşim

 • harun

  Ben şuan orduda okuyorum besyo sinavlarina girmek icin bu yıl ki ygs şart mi girmedim ben bu yıl ygs ye ne yapabilirim bana yardım etseniz

  • ömer

   ygsye girmek zorunlu malesef arkadaşım

 • ezgi

  marmara besyo için başvuru ne zaman

 • melek

  ankarada besyo icin basvuru tarihleri ne zaman basvuru nereye yapıyoruz yardım edin

 • Ahmet Songur

  Anadolu ve akdeniz ünv.başvurular be zaman ve YGS 220 puanla kazanma ihtimali ne? Ayrıca lise de futbol lisansın var bi etkisi olur mu?

 • yasemn

  Lütfen yardım edin hiç anlamadığım için soruyorum.. Dicle beden eğitimi öğrt. düşünüyorum ama şu zamana kadar sporla ilgili onaylı hiç bir belgem yok ygsden 242 aldım Aobp 369 puan başvurabilir miyim?. lisans mı istiyor dicle beden eğt. bölümü için? anlamadım bu seneki kılavuzdan????

 • Aslan Toprak

  Merhaba nasil on basvuru yapacagimi bilmiyorum yardim edermisiniz

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Menü