Besyo Özel Yetenek Sınavı Taban (Baraj) Puanları 2018

Tem 6, 2018
Besyo Bilgileri
98 63
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et


Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı Google Play ve Apple Store’a “Besyocuyuz” yazıp indirebilirsiniz.

 

2018 Yılı Baraj Puanları Kılavuzların açıklanmasıyla tam olarak yazılacaktır. Şuan Kılavuzu Açıklanan Üniversiteler bunlardır ve sadece resmileşen baraj puanları paylaşılmıştır. Baraj puanı üniversiteyi kazanmanız için yeterli değildir. Bazı üniversitelerde baraj puanı 150 olsa da o üniversiteyi 250 puanın altı kazanamamaktadır. Tüm Üniversitelerin video analizlerini mutlaka takip ediniz. 2018 Video analizleri güncel olarak playlist şeklinde bu yazımızın en üstünde duracaktır.

2018 YILI TYT BARAJ PUANLARI (KILAVUZLAR AÇIKLANDIKÇA GÜNCELLENECEKTİR. ÖZEL ÜNİVERSİTELER DAHİL 90 ÜNİVERSİTEDE BESYO BÖLÜMÜ VARDIR)

Adana Çukurova Üniversitesi: Öğretmenlik ve Antrenörlük bölümleri vardır. Baraj Puanı öğretmenlikte 260, Antrenörlükte 200’dür. Milli ve Spor Lisesi çıkışlılarda 180’dir. Adana Çukurova Üniversitesinin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi: Öğretmenlik ve Antrenörlük bölümleri vardır. Baraj puanı Öğretmenlik 230 spor lisesi 180 millilerde 150, Antrenörlükte 200 spor lisesi 160 millilerde 150 engellilerde 100’dür. Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına ayrı kontenjan vardır onların baraj puanı 150’dir. Ağrı İbrahim çeçen üniversitesinin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Ankara Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük ve Yöneticilik bölümleri vardır. Baraj puanı öğretmenlikte 270 spor lisesi çıkışlılarda 240 ve millilerde 200, antrenörlükte 240, spor lisesi çıkışlılarda 220 millilerde 180, yöneticilikte 260 spor lisesi çıkışlılarda 240 ve millilerde 200’dür. Engelli adaylarda ise 100’dür. Ankara Üniversitesi’nin Ayrıntıları Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Ardahan Üniversitesi: Öğretmenlik, Yöneticilik ve Yöneticilik 2. öğretim bölümleri vardır. Baraj puanı 150’dir. Ardahan Üniversitesi’nin Ayrıntıları görüntülemek için tıklayınız.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük, Antrenörlük 2. Öğretim, Yöneticilik, Yöneticilik 2. Öğretim, Rekreasyon, Rekreasyon 2. Öğretim bölümleri vardır. Baraj Puanı 150’dir. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Balıkesir Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük, Antrenörlük 2. Öğretim, Yöneticilik ve Yöneticilik 2. Öğretim bölümleri vardır. Baraj puanı 200’dür. Milli ve Spor lisesi çıkışlılarda 150’dir. Engellilerde ise 100’dür. Balıkesir Üniversitesi’nin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Bursa Uludağ Üniversitesi: Öğretmenlik ve Antrenörlük bölümleri vardır. Baraj puanı Genel ve Spor Lisesi çıkışlı adaylarda öğretmenlikte 285 antrenörlükte 220’dir. Millilerde ise 150’dir. Bursa Uludağ Üniversitesinin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Elazığ Fırat Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük, Antrenörlük 2. Öğretim, Rekreasyon, Rekreasyon 2. Öğretim bölümleri vardır. Baraj Puanı 200’dür. Milli ve Spor Lisesi çıkışlılarda 160’tır. Elazığ Fırat Üniversitesi’nin Ayrıntıları Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Erzurum Atatürk Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük, Antrenörlük 2. Öğretim, Rekreasyon, Rekreasyon 2. Öğretim, Yöneticilik, Yöneticilik 2. Öğretim Bölümleri vardır. Baraj puanı engelli ve spor lisesi çıkışlı adaylar dahil 180’dir. Milli adaylarda 150’dir. Antrenörlük Bölümünde son 5 yıl içinde 3 yıl lisanslı sporcu olma şartı vardır.  Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin Ayrıntıları görüntülemek için tıklayınız

Iğdır Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük ve Antrenörlük 2. öğretim bölümleri vardır. Baraj Puanı 170 spor liselilere 160 millilere 150 engellilere ise 100’dür. Iğdır Üniversitesinin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi (PARALI ÜNİVERSİTE): Antrenörlük ve Yöneticilik bölümleri vardır. Baraj puanı 150’dir. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

İstanbul Haliç Üniversitesi (PARALI ÜNİVERSİTE): Öğretmenlik, Antrenörlük, Yöneticilik ve Rekreasyon bölümleri vardır. Baraj Puanı 150’dir. İstanbul Haliç Üniversitesi’nin Ayrıntıları Görüntülemek İçin Tıklayınız.

İstanbul Marmara Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük ve Yöneticilik bölümleri vardır. Baraj puanı antrenörlük bölümü için tüm adaylarda 220 millilerde 180 ve 3 yıllık lisanslı sporcu olma şartı, Öğretmenlik bölümü için tüm adaylarda 280 millilerde 180 ve 2 yıl lisanslı sporcu olma şartı, Yöneticilik bölümü için tüm adaylarda 240 millilerde 180 ve 3 yıllık lisanslı sporcu olma şartı vardır. Engelli adaylarda ise 100’dür. Marmara Üniversites’nin Ayrıntıları görüntülemek için tıklayınız.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi (PARALI ÜNİVERSİTE): Antrenörlük, Yöneticilik ve Rekreasyon bölümleri vardır. Baraj Puanı tüm bölümler ve adaylar için 150’dir. İstanbul Nişantaşı Üniversitesinin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi: Öğretmenlik ve Antrenörlük Bölümleri vardır. Baraj Puanı Öğretmenlik bölümünde tüm adaylar için 250, antrenörlük bölümünde tüm adaylar için 210’dur. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Ayrıntıları görüntülemek için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi: Öğretmenlik ve Antrenörlük Bölümleri vardır. Baraj puanı öğretmenlik bölümünde 210 spor lisesi ve millilerde 150’dir. Antrenörlük bölümünde tüm adaylarda 180’dir. Engelli adaylarda ise 100’dür. Karabük Üniversitesi’nin Ayrıntıları Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Konya Selçuk Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük, Antrenörlük 2. Öğretim, Yöneticilik, Yöneticilik 2. Öğretim, Rekreasyon, Rekreasyon 2. öğretim bölümleri vardır. Öğretmenlik bölümü barajı 220, diğer bölümlerin 200, Spor lisesi çıkışlılarda 180, millilerde 150 ve engelli adaylar için 100’dür. Konya Selçuk Üniversitesi Ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Malatya İnönü Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük, Engelli Egzersiz Spor Eğitimi bölümleri vardır. Baraj puanı 270 (TYT SONUÇLARINDAN SONRA DEĞİŞEBİLİR), milli ve spor lisesi çıkışlılarda 200’dür. Malatya İnönü Üniversitesi’nin Ayrıntıları görüntülemek için tıklayınız.

Mardin Artuklu Üniversitesi: Antrenörlük ve Antrenörlük 2. Öğretim bölümleri vardır. Baraj Puanı 180 Milli ve spor lisesi çıkışlılarda 150’dir.

Ordu Üniversitesi: Öğretmenlik, Spor Yöneticiliği ve Spor Yöneticiliği 2. Öğretim Bölümleri vardır. Baraj Puanı 150’dir. Ordu Üniversitesi’nin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi: Öğretmenlik ve Yöneticilik Bölümleri vardır. Baraj Puanı Öğretmenlikte tüm adaylar için 200 Millilerde 180, Yöneticilikte tüm adaylar için 180, millilerde 150’dir. Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Şırnak Üniversitesi:Yalnızca Öğretmenlik Bölümü vardır. Tüm Alan Mezunları (Spor Lisesi Dahil) ve Milli Sporcularda TYT Baraj Puanı 180’dir. Şırnak Üniversitesi’nin Ayrıntıları Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi: Öğretmenlik ve Spor Yöneticiliği bölümleri vardır. Baraj Puanı 200 Milli ve spor lisesi çıkışlılar için 150’dir. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi: Öğretmenlik, Antrenörlük, Antrenörlük 2. Öğretim, Yöneticilik ve Yöneticilik 2. Öğretim bölümleri vardır. Baraj puanı Öğretmenlikte 200, Diğer bölümlerde 170, milli ve spor lisesi çıkışlılarda 160’tır. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin ayrıntılarını görüntülemek için tıklayınız.

AÇIKLANDIKÇA TÜM OKULLAR EKLENECEKTİR. SON GÜNCELLENME TARİHİ 29 HAZİRAN 2018

ÖSYM Tercihiyle Alan Üniversitelerin Taban Tavan Puanları
Tüm bölümlerine Ösym Tercihiyle Öğrenci Alan Tek Üniversite Kocaeli Üniversitesidir. 2018 yılında yapılan değişiklikle tercihle alan bu üniversitelerde öğretmenlik bölümlerinde YKS 240.000 şartı getirildiği gibi eşit ağırlık puan türünde değerlendirilme şartı da getirilmiştir.
 Bu yıl ÖSYM Tercihiyle Tüm Bölümlerine Öğrenci Alacak Kocaeli Üniversitesi ve Uşak Üniversiteleri vardır.


 

 

Besyo Özel Yetenek Sınavı Taban (Baraj) Puanları 2018
3.6 (72.5%) 24 oy[lar]

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Menü