Besyo’cuların Beklediği Açıklama Sonunda YÖK’ten Geldi! Besyo Hangi Puan Türüyle Öğrenci Alacak?

Ara 17, 2017
Besyo Bilgileri
5 1
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 Besyocuyuz.com olarak en başından beri ısrarla üzerinde durduğumuz ve savunduğumuz konu olmasına karşın, bilgisiz çevrelerce farklı yorumlanıp kafa karışıklığına sebep olan “Besyo’nun hangi sınavdan öğrenci alacağı” konusu üzerine sonunda net bir açıklama YÖK tarafından geldi.
Sıkça sorulan sorular başlığına 17 Aralık 2017 tarihi itibariyle  31. soru olarak “Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul eden yükseköğretim programlarına hangi puan türü ile başvurulabilir?” sorusu eklendi. Cevabı ise bizim en başından beri anlattığımız şekilde:
Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul eden yükseköğretim programlarına TYT puanı ile başvurulabilecektir. Bu programlara başvurabilmek için YGS-LYS sisteminde olduğu gibi TYT puanının da en az 150 ve üzeri olması gerekmektedir. Diğer taraftan ÖSYM Tercihiyle tüm bölümlerine öğrenci alan tek Besyo olan Kocaeli Üniversitesi öğretmenlik bölümüne eşit ağırlık bölümünde YKS 240.000 şartıyla öğrenci alacaktır. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan hiç bir üniversite için bu kural geçerli değildir. 

 YÖK’ün SIKÇA SORULAN SORULAR BÖLÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Besyo alanında 10 yıldır yaptığımız çalışmalarla sadece net konular üzerine değil, tartışılan konular üzerine de yaptığımız doğru yorumlarla 10 kuşak Besyo’cunun yanında olduğumuz gibi hala olmaya devam ediyoruz. Güvenerek takip ettiğiniz için teşekkürler

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Comments are closed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Menü