Bölgesel Yağ Yakımı

Oca 28, 2016
Sağlık
0 0

“Bölgesel yağları yakmak için üretilmiş spor aletleri yalandır.”

“Bölgesel yağ yakımı” koca bir yalandır.

“Noktasal yağ azalması” iddiaları palavradır.

Bölgesel yağ yakımı bilimsel araştırmalara göre dikkate alınamayacak aşırı düşük oranlarda gerçekleşmektedir ki bu işinizi görmez.

Araştırmalara göre; bölgesel yağ yakma diye bir şey mümkün değildir. Eğer bölgesel zayıflama diye bir şey mümkün olsaydı, raket kullanan kolun diğerine göre daha zayıf olması gerekirdi.

YAĞ YAKIMI, GENETİK VE CİNSİYET

Tabii ki bazı kişiler, karın bölgesinde yağ depolama eğilimindedir, bazılarında da aynı şey farklı bölgelerde olmaktadır. Bu biraz genetik yapıya bağlıdır. Ayrıca vücudumuzun hangi bölgelerinden öncelikle yağ yakacağımız da genetik yapımız tarafından belirlenir.

Yağ depolanmasını ve yakılmasını etkileyen diğer unsur cinsiyettir. Genel olarak erkekler daha çok karın bölgelerinde, kadınlarsa kalça bölgelerinde yağ depolamaya eğilimlidir. Yağların en son kaybedildiği bölgeler de bu bölgelerdir. Ayrıca erkekler vücutlarında kas dokusu fazla olduğu için yağlarını kadınlara göre daha kısa sürede kaybetme eğilimindedirler.

BÖLGESEL YAĞLARINIZI NASIL ERİTİRSİNİZ?

Doğrudan karın yağlarının üzerinde etkili olacağını düşünerek, yüzlerce mekik ve ters mekik veya plank hareketleri ve diğer karın egzersizlerini yapsanız bile boşa zaman harcarsınız. Aynı şey diğer vücut parçalarınız için de geçerlidir.

Unutmayın; egzersizin hedefi yağlar değil, kaslardır.

Öyleyse; bölgesel yağları eritmenin yolu;

  1. Uygun bir egzersiz veya diyet programı,
  2. Her ikisinin kombinasyonu ile bir kalori açığı oluşturmaktan geçer.

Yağ yakabilmemiz için yaktığınızdan daha az kalori almanız gerekmektedir. Bu sayede oluşan kalori açığı nedeniyle, vücut bu açığı kapatmak için depoladığı yağlardan yakmaya başlar. Böylece sorunlu alanlar ile birlikte tüm vücuttaki yağlar azalmaya başlar.

Size Önerilen Bölgesel Egzersizler Ne İşe Yarar?

Bölgesel egzersizlerin amacı o bölgedeki kasları çalıştırmaktır.

Kaslar çalışmaya başladığında formu da değişir. Bu da görünüşünüzü ancak bir miktar değiştirir çünkü kasın üstündeki yağ tabakası aynen kalacaktır. Doğru yöntemi uyguladığınızda ise başarıya ulaşmanız kaçınılmazdır.

Uyarıları dikkate alın…

Paranız cebinize kalsın, zamanınız spora gitsin, enerjiniz kilo kaybına harcansın… Konu da burada kapansın.

 

12573790_10208036532258694_7180285421697302898_n (1)

 

 

Bölgesel Yağ Yakımı
5 (100%) 1 oy[lar]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.