Giresun Üniversitesi Formasyon Duyurusu

Kas 6, 2015
Genel
0 0

Yükseköğretim Kurulu Pedagojik Formasyon kontenjanlarının belirlenmesi hususunda üniversiteleri yetkilendirmiştir. Bu kapsamda üniversitemiz Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitimi programlarına yeniden ek başvuru alınacaktır.

Ek kontenjan başvuruları ile üniversitemiz Pedagojik Formasyon Sertifika Programına 2000 öğrencinin alınması planlanmaktadır. 2000 kontenjanın %75’i üniversitemiz mezun durumunda olan son sınıf öğrencilerine, %25’i üniversitemiz ve diğer üniversitelerin mezunları ile diğer üniversitelerin mezun durumunda olan son sınıf öğrencilerine (açık öğretim dâhil) tahsis edilecektir.  Kontenjandan fazla başvuru olması halinde Pedagojik Formasyon Birimi tarafından kontenjan artırımına gidilecektir. Branşların belirlenmesinde Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenen alanların tümü esas alınacaktır.

NOT: 23-26 Kasım 2015 tarihleri arasında Üniversitemizin Pedagojik Formasyon Programına ön kayıt başvurusu yapan 388 adayın tümünün başvurusu asil kayıt olarak kabul edilmiştir. Bu adayların yeni bir başvuru yapmalarına gerek yoktur.

ÜNİVERSİTE SİTESİ

 

Giresun Üniversitesi Formasyon Duyurusu
Bu Haberi Oyla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.