Karabük Üniversitesi Hakkında Ayrıntıli Bilgi

Ağu 10, 2015
Genel
0 0

Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2015-2016 Özel Yetenek Sınavı ön kayıtları 14 – 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

Liselerin diğer alan/kol bölümlerinden mezun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne başvuracak olan adaylar için YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinin birinden en az 210,000 puan almak, gerekmektedir .

Adaylar başvurularını ön kayıt tarihlerinde İnternet üzerinden gerçekleştireceklerdir. 19 Ağustos 2015 günü saat 17:30 da başvuru sistemi kapatılacaktır, ilan edilen ön kayıt tarihleri içerisinde internet üzerinden ön kayıt işlemini tamamlamamış olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden ön kayıt işlemini gerçekleştiren adaylar gerekli olan evrakları evrak teslim tarihlerinde Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ön kayıt masasına teslim edeceklerdir. Adayların belgelerini eksiksiz olarak kendisi ya da bir yakını tarafından teslim etmeleri gerekmektedir. Eksik evrak ile gelen adayların belgeleri teslim alınmayacaktır. Posta yolu ile başvuru ve kayıt kabul edilmeyecektir.

Sınavla ilgili yorumumuz:
Geçtiğimiz senelerde karabük universitesi ilk sınav yapan üniversiteler arasındaydı. Bu yüzden garantilmek adına yüksek yp li öğrenciler başvuruyordu. Bu sene geç yapmasından ötürü bu kadar yüsek ypli öğrencilerin başvuracağını tahmin etmiyoruz. Parkurun kısa ve kolay olmasndan ötürü herkes birbirine yakın dereceler çıkartıyor. Bu yüzden ygs ve aop puanları belirleyici etken oluyor. Geçtiğimiz sene 95 yp nin altındaki öğrencilere şans tanımazken bu sene yerlestirme puani 90a 85e düşebilir.

Kayıt ücretinin 150 lira olması ve kyk yurtlarının öğrenci alımı yapmaması başvuru sayısını azaltabilir.
Geçen sene 222 kız 708 erkek aday sınava girmişti.
Bu sene de aşağı yukarı bu sayılarda öğrnci olmasını bekliyoruz.
Geçen sene erkek rekoru 28.92
kız rekoru 34.25 .

Not: Parkurda en dikkat edilmesi gereken nokta basket topu atmadır.

Eğer koordinasyonunuza ve yerleştirme puaniniza güveniyorsaniz denenmesi gereken universitelerden bir tanesi olarak görüyoruz.

Karabük Üniversitesi Hakkında Ayrıntıli Bilgi
Bu Haberi Oyla

Comments
  • Arkadaslar ben memurum karabuk besyo da devamsizlik sorunu var mi lutfen yazarsaniz sevinirim

    Erhan 13 Ağustos 2015 13:01
  • Bende kbu besyodayim.Devamsizlik sorunu var. Hocalarin hepsi imza aliyorlar. Coguda devamsizliktan birakir adamin gozunun yasina bakmazlar

    Fatih 4 Eylül 2015 00:12

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Menü