Milli Sporcu tercihleri başladı.

Ağu 19, 2016
Genel
1 3

DUYURU
(19 Ağustos 2016)

2016 ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri:
Tercihlerin Alınması

2016-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunun 10.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular 19- 25 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 25 Ağustos 2016  tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Başvuruları Merkezimizce kabul edilen adaylar tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternetadresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adaylar en fazla 8 tercihyapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını  tercih edemeyeceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Tercih bildirimini tamamlayan adayların “Tercih Bildirim İşlemi Başarıyla Tamamlandı.” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekmektedir.

Tercih kılavuzuna erişmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.osym.gov.tr/belge/1-26235/2016-osys-milli-sporcu-yerlestirme-islemleri-basvuru-is-.html

Adaylara saygıyla duyurulur.

OSYM’den alıntıdır.

Milli Sporcu tercihleri başladı.
Bu Haberi Oyla

http://www.besyocuyuz.com

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde beden eğitimi öğretmenliği bölümünde okuyorum. Wushu,boks,kickboks FİGHTER //Milli Sporcu ?İnstagram: yilmazosman21 ?İzmir /Bornova

Comments
  • Merhaba Yelkende Avrupa üçüncülüğüm var ege üniversitesi beden eğitimi öğretmenliği okumak istiyorum ama ben 8 ağustosta üniversiteye gidip ön kayıt yaptım ve forma numarası aldım ve şimdi öğrendim ki dereceli sporcular bu şekilde yapıyolarmış.bugün mülakat tarihleri belli oldu acaba mülakatlara gitmeyip bu ösymnin yerleştirmesini bekliyim mi ? yoksa mülakat ta girmem gerekiyomu ? yardımcı olursanız sevinirim.(Bu arada tercihimi ösym sitesinden elektronik olarak yaptım yani daha önce ösym ye millik belgemi yolladım)

    Berkay 19 Ağustos 2016 22:55

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.