Nasıl Beden Eğitimi Sınavına Girilir ve Okul Kaydı Yapılır

Nasıl Beden Eğitimi Sınavına Girilir ve Okul Kaydı Yapılır

Mar 27, 2015
Besyo Nedir ?
26 18
Young woman stretching,
Nasıl Beden Eğitimi Sınavına Girilir ve Okul Kaydı Yapılır
4.9 (98.03%) 71 oy[lar]

Beden Eğitiminde yeni sınava girecekler için aşama aşama en ince ayrıntısına kadar aşağıda cevaplamaya çalışacağız . Bu aşamalar bir beden eğitimi sınavına girmeniz için gerekli olan veya yapılması gerekenlerdir .

1 – YGS sınavına Girilmeli

Öncelikle yapmanız gereken ygs sınavına girmeniz . Bazı Üniversitelerin barajı 140 bazılarının ise 140 üstüdür . Şuradan  görebilirsiniz . Bir çok üniversite en yüksek YGS puanı ile özel yetenek sınavına kabul eder . Bazı üniversiteler ise YGS-5  ile hesaplama yapar  . Örnek ; Çukurova Üniversitesi .

Sizin için önemli olan başlangıç puanıdır . Başlangıç puanı nasıl hesaplanır ŞURADAN bakabilirsiniz .

2- Beden Eğitimi Hazırlık Kursu veya Bireysel Antrenman

Beden eğitimi sınavları çok zorlayıcı olmasa da emek gerektirebiliyor . Bu yüzden kondisyon için normal bir birey için 3 ya da 4 aylık bir çalışma yeterlidir . Beden Eğitimi kursuna gitmek hem rakiplerinizi görmenize yardımcı olur hem de parkurları zihninize yerleştirmenize faydası olur . Bizim Tavsiye Ettiğimiz Kursları şuradan bulabilirsiniz

Parkur olmayan yerlere  şuradan  bakabilirsiniz . Bu üniversiteler Ösym tercih zamanı normal şekilde kodları yazarak tercih yapıyorsunuz . Yani tercih kılavuzunda nasıl bir Türkçe öğretmeni tercih yapabiliyorsa o şekildedir .

Bazı Üniversiteler de yetenek sınavı ile   tercih yoluyla alım yapmaz .Bu üniversiteler başvuru yoluyla alım yapar . Sporcu öz geçmişiniz ve Ygs ( başlangıç puanınız ) hesaplanır öyle kontenjanlara yerleştirme yapılır . Bakınız : Sakarya Üniversitesi , 9 Eylül Antrenörlük …..

Yetenek Sınavları Nedir Nasıl Yapılır ? 

Yetenek Sınavları beden eğitimi bölümüne girecek öğrenciler için bazı üniversitelerin uyguladığı aşamadır . Yetenek sınavına giren öğrencilerin başarılarına ve puanlarına göre alım yapılır . Örnek yetenek sınav videosu şu şekildedir .

Her üniversitenin sınavı farklıdır 

 

Kazandıktan Sonra Ne yapmam Gerekiyor 

İşin en tatlı kısmı bu kısım . Kazandıktan sonra kılavuzda yazan gerekli evrakları hazırlayıp kayıt tarihini bekliyorsunuz . Eğer yedek kalırsanız  kayıt yaptırmayanlar olursa  ona göre yerleştirmeler yapılıyor . İlk yeden 1 alınır sonra sıralama 2-3-4 .. diye gider .

Hem Besyo Sınavına Girip Hem Tercih Yapabilir miyim 

Evet yapabilirsiniz . Kazandığınız taktirde daha önce kayıt yaptırdığınız yerden kaydınızı sildirebiliyorsunuz .

Hepinize başarılar diliyoruz . 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Menü