Oruçluyken Spor Yapmanın Zararları Nelerdir? Oruçluyken Nasıl Spor Yapılmalıdır?

May 24, 2018
Besyo Bilgileri
8 4
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Biz

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı Google Play ve Apple Store’a “Besyocuyuz” yazıp indirebilirsiniz.

Oruçluyken spor yapmak manevi olarak kendinizi güçlü hissettirse de dikkat edilmediği takdir de bir çok sorunla karşı karşıya bırakabilmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde sıvı kaybı çok yüksek seviyededir. Ağır düzeyde spor yapanlarında sıcakla birlikte maruz kaldığı sıvı kaybı (dehidratasyon) olarakta adlandırılır ve çok ciddi sorunlara sebep olur. Ayrıca basit bir anlatımla vücut egzersiz sırasında enerji depolarındaki enerjiden performans ve güç alır, eğer ki bu enerji depoları boşsa buda vücuda zarar vermektedir.  Bunu da kolay bir şekilde anlatacak olursak,  aç karnına spora başlandığında vücudun kan şekeri seviyesi çok düşük olur. Vücut enerji kaynağı olarak şekeri kullanamıyor, yağı vücuttan çıkarıp kullanmak daha zor olduğu için en kolay olanı seçiyor yani kasları kullanıyor.

Peki Oruçluyken Nasıl Spor Yapılmalıdır?

Aslında en doğrusu iftardan 3 saat sonra yapılacak akşam sporudur.

Oruçluyken Spor Yapmanın Zararları Nelerdir? Oruçluyken Nasıl Spor Yapılmalıdır?
3.5 (70%) 12 oy[lar]

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Comments
  • You made some first rate points there. I regarded on the web for the issue and found most people will go together with along with your website.

    Adidas NMD Men Women Mesh Surface Black Peach 10 Haziran 2018 15:30 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü