Selçuk Besyo Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldü.

Mar 13, 2015
Beden Eğitimi
0 0

Selçuk Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Bakanlar Kurulu’nun kararıyla Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldü.

Bakanlar Kurulu kararı, 9 Mart 2015 tarihli Resmi gazetede de tarihinde yayımlandı. Yeni binasında hizmet vermeye başlayan Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun fakülteye dönüşmesiyle Selçuk Üniversitesi’nin fakülte sayısı 22’ye yükseldi.

BESYO’nun fakülteye dönüştürülmesi için gerekli girişimleri daha önce başlattıklarını ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında ülkemizi, şehrimizi ve üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir. Okulumuz bununla birlikte Üniversite Sporları Federasyonu Süper Lig’de ve Birinci Lig’de Selçuk Üniversitesi’ni ve Konya’yı başarıyla temsil eden sporcular ve spor insanları yetiştirdi. Yetiştirmeye de emin adımlarla devam ediyor. Spor federasyonlarında milli takımda antrenör, hakem, eğitim kurulu üyesi olan öğretim üyelerimiz bulunuyor. Yüksekokulumuzun fakülte olmasıyla bu başarılarına yenilerini ekleyeceğine yürekten inanıyorum. Fakülteleşme sürecinde başta BESYO Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Nizamettin Çiftçi olmak üzere emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuk Besyo Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldü.
Bu Haberi Oyla

Comments
  • peki bu ne demek anlamadım hocam fark nedir şimdi lütfen cevaplar mısınız ?

    Rüzgar Alp 16 Mart 2015 17:07
  • kaç öğrenci alıyo bütün üniversitelerin peki kaç antrenör kaç beden eğitimi öğretmeni alıyo bunlarıda yazarmısınız

    PatikliPire 29 Mart 2015 14:30

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.