2018 TYT’de 240.000 Şartına Karşı Dilekçe, İmza ve Faks Organizasyonumuz

Şub 28, 2018
Genel
274 70
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 

2018 Yılında da Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne özel yetenek sınavı 240.000 şartının getirilmesini istemiyoruz. Lütfen bizimle aynı düşünüyorsanız Organizasyonumuza katılıp destek olunuz

İmza Kampanyası :
Change.org ile imzala

Metnin Gönderileceği Mail Adresi:
webadmin@yok.gov.tr

Faks’ın gönderileceği numara
0(312) 266 47 48

BİMER VE CİMER’E BU KONUDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ MUTLAKA BİLDİRİN

YÖKün açıkladığı “2018-YKS’den itibaren özel yetenek sınavı ile öğrenci alan öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmek için adayların TYT puanının en düşük 240 bininci başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir” kararı aşağıda belirtilen konularda tekrar düşünülmesi hususunda, gereğini arz ederim
1- Spor Lisesi öğrencilerinin ve milli sporcuların herhangi bir önceliği olmadan TYT’de  240000’e girme şartının olması, bu alanın içinde en küçük yaştan itibaren bulunan ve hedeflediği mesleğinin gereği spor yapan kişilere çok büyük bir haksızlıktır.
2- YGS’de Puan türü vardı. 240 bine girmek biraz daha kolaydı ancak, TYT’de puan türü yok 240.000’e girmek çok daha zor bu sebeple Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümüne özel yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversitelerin kontenjanı boş kalacaktır. Geçen yıl bu sistemin olmamasına rağmen Ankara Üni., Mustafa Kemal Üni. gibi bir çok üniversitenin kontenjanı boş kalmıştır.
3- Yıllardır verilen formasyon ile alınan bu karar taban tabana zıttır.

 

 

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Menü
Araç çubuğuna atla