YÖK’ÜN LYS AÇIKLAMASININ BESYO’YA ETKİSİ NEDİR?

Ara 22, 2016
Güncel
22 22

YÖK’ün yaptığı son değişiklikler bir çok kişinin kafasını karıştırmıştır.
Bu değişikliklere göre Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı öğrenci alımları, YGS-6’dan TM-2’ye geçtiği belirtilmiştir.
Bildiğiniz üzere yalnızca Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne ÖSYM tercihiyle YGS-6 puan türünden öğrenci alımı gerçekleştirmiştir. Bu değişiklik Kocaeli Üniversitesini etkilemektedir.
Bu değişiklikler Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversiteleri kapsamamaktadır.
Görselde gördüğünüz gibi özel yetenek sınavı yapan üniversiteler YGS ile değerlendirme yapacak ve özel yetenek sınavı yapılacak bölümlerden birisi de beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüAyrıntılar için 2017 ÖSYS Kılavuzunu inceleyebilirsiniz. ÖSYS KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE


1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Comments
  • Barış

    Coğrafya öğretmeni mezunuyum formasyonum da var bu sene beden eğitimine gitmek istiyorum. Ygsye çalışıyorum şu an şimdi de LYSye de mi gireceğim?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Menü