YÖK’ÜN LYS AÇIKLAMASININ BESYO’YA ETKİSİ NEDİR?

Ara 22, 2016
Güncel
26 29
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

YÖK’ün yaptığı son değişiklikler bir çok kişinin kafasını karıştırmıştır.
Bu değişikliklere göre Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı öğrenci alımları, YGS-6’dan TM-2’ye geçtiği belirtilmiştir.
Bildiğiniz üzere yalnızca Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne ÖSYM tercihiyle YGS-6 puan türünden öğrenci alımı gerçekleştirmiştir. Bu değişiklik Kocaeli Üniversitesini etkilemektedir.
Bu değişiklikler Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversiteleri kapsamamaktadır.
Görselde gördüğünüz gibi özel yetenek sınavı yapan üniversiteler YGS ile değerlendirme yapacak ve özel yetenek sınavı yapılacak bölümlerden birisi de beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüAyrıntılar için 2017 ÖSYS Kılavuzunu inceleyebilirsiniz. ÖSYS KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

YÖK’ÜN LYS AÇIKLAMASININ BESYO’YA ETKİSİ NEDİR?
3.9 (77.86%) 28 oy[lar]

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Comments
  • Coğrafya öğretmeni mezunuyum formasyonum da var bu sene beden eğitimine gitmek istiyorum. Ygsye çalışıyorum şu an şimdi de LYSye de mi gireceğim?

    Barış 22 Aralık 2016 23:44

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.