10 Bin Lira Ver Okulu Kazanacaksın! Diyen Dolandırıcılara Dikkat!

31 Temmuz 2016
Genel
4 1

Özellikle son zamanlarda artan Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren bir takım dolandırıcılar öğrencileri çaresizce tuzağına düşürmeye çalışıyor.
Sınavdan önce “Ben herkesi kazandırırım okulda tanıdıklarım var. 10000 lira verirsen okuldaki hocalara para yedirip seni okula soktururum” diyen ve aynı ahlak düzeyine sahip bilgisiz ve cahil öğrencileri tuzağına düşüren bu tip kişiler yedek kayıt dönemi zamanı, yedekten sıra gelecek öğrencileri tek tek arayıp benzer bir numarayla kandırmaktadır.
Bu tip ahlak yoksunu dolandırıcılar öğrencilere “bu işler böyle yürüyor torpilin varsa kazanıyorsun” izlenimi uyandırarak bu işe mecbur bırakmak için her türlü üç kağıdı yapmaktadır. Bazıları Türkiye geneline nam salmış ve isimleri her gün başka kişiler tarafından kulağımıza gelmektedir. Öğrencilerin bu tip üç kağıtçılara itibar göstermemeleri ve hakkı olan üniversite için elinden gelen çalışmayı yapmaları gerekmektedir.

Özellikle bu durumla Manisa CBÜ, Aydın ADÜ, Ege Üni., Dokuz Eylül Üni. ve çevre üniversitelerde yoğunlukla karşılaşılmaktadır.

0
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü