2016 Yılında Yetenek Sınav Sistemi Değişebilecek Üniversiteler

21 Şubat 2016
Besyo Bilgileri
0 0

Üniversitelerin yaklaşık %10’luk kısmı sınav sistemlerini bir önceki yıla göre daha farklı hale getirmektedir. Bu üniversiteler bu kararı yönetim kurulu toplandığında alacak olsa da daha önceden okul içinde söylentiler çıkmaktadır. Bizde bu tarz söylentilerin olduğu okulları sizlere açıklıyoruz. (Herhangi bir spekülatif amaç düşündüğümüz söz konusu dahi olamaz.)

1-) Kocaeli Üniversitesi
Uzun bir süredir yetenek sınavı yapan ve yalnızca koordinasyon parkuruyla puanlama yaparak okula öğrenci seçen Kocaeli Üniversitesi bu yıl özgeçmişle alabilir
2-) Karabük Üniversitesi 
Uzun bir süredir sadece koordinasyon parkuru sınavıyla öğrenci alan Karabük Üniversitesi bu yıl yalnızca branş sınavıyla alabilir.
3-) Düzce Üniversitesi
2015 yılında Antrenörlük bölümüne sadece sportif öz geçmiş puanıyla alan Düzce Üniversitesi bu sene Öğretmenlik bölümüne de yalnızca sportif öz geçmiş değerlendirmesiyle alım yapabilir.
4-) İzmir Ege Üniversitesi 
Basketbol branş sınavı bu yıl değişebilir. Barajını arttırabilir
5-) Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Yalnızca koordinasyon parkuruyla alan Samsun OMÜ bu yıl barajını arttırabilir.

0
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü