862 ÖĞRENCİ KMÜ BESYO İÇİN TER DÖKECEK

Total
0
Shares

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜ BESYO) 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için öğrenci başvuruları sona erdi. Özel yetenek sınavıyla toplam 140 öğrencinin kabul edileceği yüksekokula bin 647 başvuru yapıldı.

Yapılan başvuruların belli kriterler çerçevesinde değerlendirilmesinin ardından 862 öğrencinin kabul edildiği özel yetenek sınavı BESYO Spor Salonunda 29-30-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Özel Yetenek Sınavı Komisyon Başkanı ve KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, sınavın bir önceki seneye göre daha fazla yenilik içerdiğini belirterek, “Online ortamda yapılan 1647 başvurudan sporcu öz geçmiş puanlarının %100’ü ve YGS puanının %50’si dikkate alınarak yapılan ön elemeler sonucunda 862 öğrenci sınava dâhil olacak.” dedi.

Sonuçlar Anında Ekranlara Yansıtılacak ve Akıllı Telefonlardan Takip Edilebilecek

Prof. Dr. Ahmet Yıldırım sınavların önceki yıllarda olduğu gibi şeffaf ve adaletli bir sistemle yürütüleceğini söyleyerek sınavda uygulamaya konulacak yenilikler hakkında bilgi verdi. Yeniliklerin sadece öğrenci alımındaki ön eleme ile sınırlı kalmayacağının altını çizen Prof. Dr. Ahmet Yıldırım şöyle devam etti: “Bu yıl sınav sonuçları anında ilan edilerek çeşitli noktalara kurulacak ekranlara yansıtılacak. Aynı zamanda sınavlar akıllı telefonlar aracılığıyla da takip edilebilecek. Öğrencilerimiz ve aileleri Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığında bulunan merkezi kafeteryadan sınavı izleyebilecekler. Sınava katılacak bütün öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyorum.”

Sınavı An ve An Takip Et

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınav Sonuçlarının anlık takibi için Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Android Uygulaması geliştirilmiştir.

Uygulama;  sınav ön kayıtlarının alındığı ve aday puanlarının sınav esnasında anlık olarak hesaplandığı yazılım ile entegre çalışmaktadır. Uygulamada  sınava giren adayların puan bilgileri ve anlık oluşan sıralamadaki yerleri gösterilmektedir.  Adaylar uygulamaya kimlik numaraları ve ön kayıt yaparken oluşturdukları parola ile giriş yapabilmektedir. Android 3.0 ve üstü sürüm kullanan telefon veya tablet modellerine yüklenilebilen uygulama, Android marketin aşağıdaki adresinden indirilebilmektedir.

 

android-kmu

 Uygulamayı indirmek için lütfen tıklayın.

0

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar