Adıyaman Üniversitesi Besyo Video Analiz 2016

 Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.
-Tüm Üniversiteler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (Parkur Ölçüleri, Kazananların Ortalama Puanı, Sınav Sistemleri)
-Güncel Haberler İçin Bildirim Sistemi (Sınav Kılavuzunun Açıklanması vs.)
-Sınav Takvimi (Yaklaşan Sınavların Tarihleri)
-Sınav Videoları ve Geçmiş Dönem Kılavuzları, Sonuçları
-E-dergi sekmesinde tüm üniversiteler hakkında aşağıdaki gibi tüm bilgiler
Uygulamamızı Google Play ve Apple Store’da “Besyocuyuz” yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Adıyaman Üniversitesi 2016 öğrenci alımını yalnızca özgeçmiş değerlendirmesiyle yapmıştır. YGS-OBP ve Sportif özgeçmiş puanlarını baz alarak öğrenci seçen Adıyaman Üniversitesi’nin YGS barajı 150 puandır. Herhangi bir YGS puan türünden 150 üzeri almak üniversiteye başvuru için yeterlidir.

Sınavın Açıklaması
Yalnızca sportif özgeçmişle öğrenci almaktadır. Adıyaman Üniversitesi ayrıntılı kılavuz açıklamamış, yalnızca duyuru yayımlamıştır. Adaylar belirtilen tarihlerde özgeçmişlerini bırakıp başvurularını yapmışlardır.

Kontenjanlar

BÖLÜM ÖĞRENİM SÜRESİ KONTENJANLAR AÇIKLAMA
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4 yıl 60 30 Erkek, 20 Kız,10 Milli Kontenjan
Antrenörlük Eğitimi 4 yıl 40 20 Erkek, 15 Kız, 5 Milli Kontenjan

 

2016 Öğretmenlik Bölümünü Asil Kazanan En Düşük Puanlılar
Üniversitesi sınav sonuçlarında yalnızca YGS ve OBP’yi vermiştir. Sportif özgeçmiş puanını vermemiştir.

Kimler Düşünebilir?
Yetenek sınavı yapmayıp yalnızca özgeçmiş, YGS ve OBP’le değerlendiriyor olması özel bir çalışma sarfetmeden ve zaman kaybı olmaksızın yalnızca evrak teslimiyle başvurma imkanı sağlıyor. Özgeçmiş puanının yanında YGS ve OBP’ye de önem vermektedir. Başvuracak adayların eğer 30 civarı bir öz geçmişi varsa kazanmak için 250 YGS civarı bir YGS’ye ihtiyaçları vardır. Tabi ki bu her sene başvuran adaylara göre değişir.

0
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü