Ağlayan Fenerbahçeli çocuğu “Ben artık Fenerbahçeli oldum” diyerek teselli eden futbolcu Fair Play ödülünü aldı

28 Nisan 2016
Genel
0 0

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin verdiği Fair Play Ödülleri’nde ‘Sportif Davranış Dalında’ şeref diploması, derbi maçı öncesi seremonide “Ben artık Beşiktaşlı mı oldum?” diye ağlayan 6 yaşındaki çocuğa “Hayır, ben Fenerbahçeli oldum” diyen NecipUysal‘a verildi.

25 yaşındaki futbolcu ödüle, 4 Nisan 2015’teki Fenerbahçe maçı öncesi 6 yaşındaki bir çocuk ile aralarında geçen diyalogla layık görüldü. Seremonide Necip ile sahaya çıkan çocuk, “Ben sana düştüm. Artık Beşiktaşlı mı oldum?” diyerek ağlamış, Necip de onu, “Sen hala Fenerbahçelisin. Elimi tuttun diye, artık ben Fenerbahçeliyim” diye teselli etmişti.

Çocuğun babası, Necip Uysal’a şu mektubu yazmıştı:

“Değerli Oğlum Necip… Ben Fenerbahçe kongre üyesiyim ve iyi bir taraftarım. Beşiktaş maçında 6.5 yaşındaki iki oğlum seremonide sahaya çıktılar. Oğlum ile girdiğin bu diyalogu hiç unutmayacağım… Eşim ile birlikte maç boyunca senin başarılı olmanı istedik. Kaybettiniz ama sen kazandın…”

Kaynak; t24.com

0
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü