Beden Eğitimi dersine havuz ayarı

2 Haziran 2014
Genel
0 0

Bahçelievler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle öğrenciler, beden derslerini yüzme havuzlarında değerlendirecek.

[divider]

‘Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ sloganıyla Bahçelievler Belediyesi’nin 3 mahallede yaptırılacağı semt havuzlarından ikincisinin temeli Zafer Mahallesinde törenle atıldı. Bahçelievler Belediyesi 2. semt havuzunun temelini Zafer Mahallesi’nde attı. Belediye Başkanı Osman Develioğlu, “Bugün burada temelini attığımız tesisimiz çocuklarımızın, yarınlara emin adımlarla yürüyebilmeleri için önemli bir işlevi yerine getirecek. Hem bilgi hem vücut olarak gelişimlerini en iyi bir şekilde sağlayacağı bir tesisimizin temelini atıyoruz” diye konuştu.

OKULLARDAN BELEDİYE TAŞIYACAK 

İlkokula giden çocukların benden eğitimi dersini bu havuzda yaptıracağını belirten Develioğlu, “Milli Eğitimle yapacağımız protokol çerçevesinde çocuklarımız beden eğitimi derslerini havuzla alacak. Biz araçlarımızı okullara göndereceğiz. Hocalarımızda başlarında olacak. Bizim buradaki hocalarımızın yardımıyla kaç seansta öğrenebiliyorlarsa o kadar süre kendilerine yüzme dersi verdireceğiz. Hedefimiz, Bahçelievler de yüzme bilmeyen kalmasın” dedi.

3 KATLI KOMPLEKS

Tesis bin 600 metrekare alana inşa edilecek. Tesiste havuz, kütüphane ve muhtarlık bürosu olacak. Yapı 1 bodrum, zemin ve 1 normal kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşacak.

0

Bir Cevap Yazın

Menü