BESYO Hazırlananlar İçin En Önemli Ay Haziran!

30 Mayıs 2015
Besyo Bilgileri
4 1

BESYO hazırlanan özellikle de sezon başından beri hazırlanan arkadaşlarımız Haziran ayında çok dikkatli olmalıdır. Haziran ayı hem ilk sınavların başlama zamanı hemde antrenman dozajına dikkat edilmesi gereken en önemli aydır.
Çoğu arkadaşımız ilk sınavlarda şansını deneyecektir. Bir sınava 3000 kişi giriyorsa kazanma şansıda o doğrultuda azalmaktadır, heyecan artmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki ilk sınav son sınav değildir. İlk sınavda başarısız olan arkadaşlarımız kendilerini başarısız olarak gördüğü anda biterler. Özellikle sezon başından beri çalışan arkadaşlarımız ilk sınavların başarısızlığından sonra ümitsizliğe kapılırlar ve antrenman yapma istekleri azalır.
Haziran ayının sonunda yapılan sınavlar Türkiye’deki tüm kaliteli sporcuların katıldığı sınavlardır ve gerek yüksek puanlılar gerekse kaliteli sporcular bu sınavları kazanırlar. Siz belki 50. yedekte kalırsınız ama unutmayın orayı kazananların çoğu başka yerlerde belkide daha iyi bölüm kazanacaklar ve oraya gidecekler ve siz 50. yedekte olsanız bile kazanabileceksiniz.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise sınavların yaklaşmasından dolayı artan strese paralel olarak artan çalışma aşkıdır. Unutmayın çok çalışmak doğru çalışmak değildir. Siz sınavların yaklaşmasından dolayı sürekli çalışabilirsiniz ancak Eylül’e kadar sınavlar olacaktır. Eylül ayındaki sınavlara da sürantrene olmadan şevkle çalışmak için antrenman sisteminizi ona göre ayarlamalısınız.

15
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü