YÖK’ten BESYO bölümleri için denklik kararı

Total
0
Shares
Kurumundan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda okuyanlar için denklik kararı geldi. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği şartlı ilanlara Beden Eğitimi ve Spor ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi Yüksek Lisans mezunlarının da sağladığına Yüksek Öğretim Kurumu tarafından karar verildi. Peki açıklamanın devamında hangi detaylara yer verildi?

İŞTE YÖK’ÜN AÇIKLAMALARIBolu İdari Mahkemesi tarafından verilen kararda Düzce Üniversitesi Akademik personel alım ilanında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü lisans Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında yüksek lisans eğitimi yapmış olmak şartının dava edilmesi üzerine mahkeme şu karara vardı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı nedeniyle akademik personel alım ilanında, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında yüksek lisans eğitimi yapmış olmak şartlı ilana: Beden Eğitimi ve Spor Ana bilim Dalı ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi ana bilim dalı yüksek lisans programı mezunu her iki adayın da ilan şartını karşıladığına karar verdiğini açıkladı.

0

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar

BESYO’da Lisans, Sportif Özgeçmiş Zorunlu mu? Lisanslı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız Sportif Özgeçmiş Nedir? “Sportif Özgeçmiş” adından da anlaşılacağı üzere sportif kariyerdir. Bu kariyer içerisinde herhangi bir branştan… 14
Devamı..