Besyo’nun Kanatsız Melekleri

Total
0
Shares

Beden Eğitimi Yüksek Okulu (BESYO) öğretim görevlisi Hasan Aksoyak’ın kendi okulundan mezun olan öğretmenlerin gittikleri okullardaki ihtiyaçlarını bildirmesi ile başlayan yardım kampanyası giderek büyüdü ve şu an Türkiye’nin çoğu yerine ihtiyaç ve spor malzemesi gönderiyorlar.


Aksoyak, şöyle konuştu:’’ Erciyes üniversitesi beden eğitimi yüksekokulu öğretmenlik bölümü olarak ‘’topluma hizmet uygulamaları’’ kapsamında Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere malzeme desteğinde bulunmaya çalışıyoruz. Bu projemiz Eylül ayı sonu gibi başlatıp Ocak ayına kadar devam ediyor. Daha önceki yıllarda bu projenin yanı sıra Kızılay’a kan bağışı konusunda destek olmak, Besyo hatıra ormanı oluşturmak, çevre temizleme kampanyasında bulunmak, gibi çalışıyorduk. Bizim buradan mezun olan ve atanan öğretmen sayısının artması, atanan öğretmenlerin çoğunun okulunda da ihtiyaç hasıl olması sebebi ile de son iki yıldır projelerimizin tamamını ihtiyaç sahibi okullara maqlzeme ve spor malzemesi, kıyafet, kırtasiye, ayakkabı, mont, eldiven, bere gibi malzeme desteğinde bulunmak gibi değiştirdik.”

ic_melek_2

“PROJEMİZ GELENEKSEL HALE GELDİ”
Bu sene Eylül ayından itibaren gönderecekleri kolilerle beraber 85 okula malzeme desteğinde bulunacaklarını ifade eden Aksoyak, bunun devamında bu dönem bitene kadar şu an göndermeleri gereken 45 okulun olduğunu kaydetti. Aksoyak, “Bu proje kapsamında en büyük isteğimiz ve amacımız şu, zor şartlarda görev yapan buradan mezun olan öğretmen arkadaşlarımıza malzeme açısından destek olmak, orada beden eğitimi derslerinin işlenmesini sağlamak. Orada ihtiyaç sahibi öğrencilere kışın zor şartlarda giden öğrencilerimize de malzeme desteği sağlamak. Bu şekilde projelerimiz devam ediyor. Öğretmenlik bölümü olarak ta bu projeyi artık geleneksel hale getirdik. Her sene ihtiyaç sahibi okullara bu küçük depomuzda hazırladığımız kolileri kargo aracılığı ile gönderiyoruz. Oradaki ufak kalplere melek yüzlere ufak bir tebessüm oluşturmak bizim en büyük görevimiz olacak. ‘’ dedi.

 

Kaynak : kayseriyerelhaber.com

0

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar