Büyükşehir’de Besyo Okumanın Avantajları Nelerdir? 150-180 Puanla Büyükşehir’de Besyo Okunabilir mi?

Total
0
Shares

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin her şehrinde her yıl artan üniversite sayısı bir çok sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Bu sıkıntıların en büyüğü üniversitelerin kalifiye eğitimcilerden yoksun kalmalarıdır. Türkiye’de bu yıl açılacak üniversitelerle birlikte 90 adet üniversitede BESYO bölümü olmuş olacak ve bu üniversiteler her yıl kalitesiz eğitimle yetişmiş mezun vereceklerdir. Piyasadaki hiyerarşide üst basamaklarda yer almayan mezunlar hiç bir şekilde mesleklerini icra edemeyeceklerdir. Özellikle öğretmenlik bölümünün dışındaki bölümlerdeki öğrencilerin kendilerini geliştirip iş yapmayı düşündükleri alanlarda faaliyet göstermeleri gerekmektedir. Bu sebeple özellikle Besyo’da üniversitenin bulunduğu şehir çok önemlidir. Örneğin her sektörün başkenti olan İstanbul’da üniversite okuyan bir öğrenci kendini geliştirmek istediği branşta iş bulup, o branşla ilgili belgeleri alıp kendini geliştirebilir. Böylelikle hiç bir belge almayan, kendini geliştirmeyen ve mezun olunca birden kendini iş hayatının kaosunda bulan kişinin 4 yıl önünde kendinden emin ve ne yapacağını bilen birisi olarak mezun olur.

Nasıl Büyükşehirde Okuyabilirim? 

Büyükşehirde okumanın 2 yöntemi vardır. Bunlardan 1.si devlet okulları 2. ise özel okullardır(150 puan ve üzeri). Devlet okullarını kazanmak zor olsa da özel okulları kazanmak o kadar da zor değildir. Yıllık ücreti 23.000 TL civarı olan özel üniversiteler yetenek sınavları sonrasında başarılı olan öğrencilerine %100, %75, %50 ve %25 burs vermektedir. Türkiye’de bir çok kişi %25 hatta %50 bursa razı olmadığı için her yıl yedeklerden öğrencilere sıra gelmektedir.
İstanbul’daki özel Üniversitelerin burs imkanı hakkında detaylı bilgi almak için benimle “541 476 78 92” iletişime geçebilirsiniz.
Büyükşehirde devlet okulunda okuyabilmek için yüksek denilebilecek düzeyde TYT puanına sahip olmak ve sportif anlamda başarılı olmak gerekmektedir. Örneğin İstanbul Üniversitesini kazanan adayların ortalama TYT puanları 280 civarı, Marmara Üniversitesini kazanan adayların 270 civarı (Öğretmenlik 310 civarı), Ege Üniversitesinin 250 civarıdır. Yüksek TYT puanının yanında sınavlarına da iyi şekilde hazırlanmak, ciddi olmak ve başarılı sonuçlar almak gerekmektedir. (Herkesin tanıdığı Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman Marmara Üniversitesinin yetenek sınavında başarısız olmuştur. Haberin ayrıntıları için tıklayınız)

1

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar

BESYO’da Lisans, Sportif Özgeçmiş Zorunlu mu? Lisanslı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız Sportif Özgeçmiş Nedir? “Sportif Özgeçmiş” adından da anlaşılacağı üzere sportif kariyerdir. Bu kariyer içerisinde herhangi bir branştan… 14
Devamı..