Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü

Total
0
Shares

Türkiye’de bir ilk olarak yeni bir meslek tanımı anlayışı içinde eğitime başlayan Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümümüzde engelli eğitiminde hizmet üretecek eğitmen ve egzersiz terapisi uygulamalarına yönelik uzman elemanlar yetiştirilmektedir.

Bu bölümde bir yıl İngilizce hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Yüksek okulunda 2014 yılı itibariyle 1 profesör, 8 yardımcı doçent, 6 okutman, 1 öğretim görevlisi, 1 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 17 Öğretim Elemanı görev yapmaktadır.

Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) 17.12.2009 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülerek alınan karar gereği kurulmuştur. Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümüne ilk kez 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci alınmıştır. Bu bölümde bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümünün genel amacı engelli bireylere spor yaptırma olanaklarını en üst düzeyde temin etmek ve engellilerin sportif etkinlikler ile rehabilite olmalarını sağlayacak uzman kişilerin yetiştirilmesini sağlamaktır. Bu amacı gerçekleştirebilmek için tüm spor altyapı ve tesisleriyle, bilgili ve deneyimli öğretim elemanlarıyla ve eğitim programıyla hizmet verilmektedir. Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümünden mezun olan öğrenciler ulusal ve uluslararası alanda devlet ve özel sektörde engelliler beden eğitimi ve spor öğretmenliği ve uzmanlık alanlarında antrenörlük yapma imkânları bulmaktadır.

ÖĞRENCİ KONTENJANLARI 

besyo taban

 

1

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar