İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Video Analiz 2017

24 Mayıs 2017
2017 Video Analiz
6 5
İnstagram Takip Besyo TV

Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.
-Tüm Üniversiteler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (Parkur Ölçüleri, Kazananların Ortalama Puanı, Sınav Sistemleri)
-Güncel Haberler İçin Bildirim Sistemi (Sınav Kılavuzunun Açıklanması vs.)
-Sınav Takvimi (Yaklaşan Sınavların Tarihleri)
-Sınav Videoları ve Geçmiş Dönem Kılavuzları, Sonuçları
-E-dergi sekmesinde tüm üniversiteler hakkında aşağıdaki gibi tüm bilgiler
Uygulamamızı Google Play ve Apple Store’da “Besyocuyuz” yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.


(Öğretmenlik)Kayıt tarihi: 
12-14 Haziran
(Antrenörlük)Evrak teslim tarihi: 19-21 Haziran
(Öğretmenlik)Sınav Tarihi: 3-4-5 Temmuz

MUTLAKA OKUYUNUZ: http://www.besyocuyuz.com/yokun-yazisina-ilk-resmi-donus-9-eylul-universitesinden-geldi/

İZMİR DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
9 Eylül Üniversitesi Antrenörlük bölümüne yalnızca sportif özgeçmişle alım yapmaktadır. Öğretmenlik bölümünde ise sınav 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. aşama uygulama sınavı 2. aşama ise sportif özgeçmiş puanı değerlendirmesidir. Uygulama sınavı %50, sportif özgeçmiş puanı %50 etkilidir. Uygulama sınavları 20m mekik koşusu, 30m sürat koşusu ve cimnastik testidir. Baraj puanı öğretmenlik bölümü için 240’tır. Antrenörlük bölümü için 190’dır. YGS’de herhangi bir puan türünde ham puan olarak bu puanları almak yeterlidir.

Sınavın Açıklaması
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
20m Mekik, 30m sürat ve cimnastik serisi sınavların herhangi birisinden 0 puan alan veya toplamda 15 puanın altında alan adaylar değerlendirmeye alınmazlar.
1-20m MEKİK KOŞUSU

Aday 20 metrelik alan içinde sinyal sesine uygun şekilde git gel koşusu yapar. Sinyalle birlikte koşuya başlayan aday bir sonraki sinyale kadar karşı taraftaki 2 metrelik alan içinde olmak zorundadır. Başlangıçta çok yavaş başlayan bu test mekik sayısı arttıkça hızlanır. Puanlama erkeklerde 74-135 mekik arasında, bayanlarda 39-91 mekik arasında gerçekleştirilir. Değerlendirme 15 puan üzerinden yapılmaktadır.
1
2-30m SÜRAT KOŞUSU

Aday 30 metrelik belirtilen kulvar içerisinde süratli bir şekilde koşar. Puanlama erkeklerde 3,90-5sn arasında, bayanlarda 4,30-6sn arasında gerçekleştirilir. Değerlendirme 20 puan üzerinden yapılmaktadır.
1
3-CİMNASTİK SERİSİ
1

 

Geriye kalan 50 puan ise özgeçmiş değerlendirmesine göre verilecektir. Öğretmenlik Bölümünün Sportif Özgeçmişi:
4-SPORTİF ÖZGEÇMİŞ
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
Bireysel Branşlar


Bu tabloda karşılık görmeyen belge ibraz eden adaylar veya Sporcu Özgeçmiş Puanına itiraz edilen durumlar için komisyon kararı esas alınacaktır. # Olimpik Branşlar: Okçuluk, atletizm, badminton, plaj voleybolu, boks, basketbol, kano slalom, kano sprint, dağ bisikleti, serbest stil bisiklet( cycling bmx), yol bisikleti, velodrom bisiklet (pist yarışları), atlama, binicilik, eskrim, futbol, golf, artistik cimnastik, ritmik cimnastik, hentbol, hokey, judo, yüzme, modern pentatlon, kürek, rugby, yelken, atıcılık, maraton yüzme, senkronize yüzme, masa tenisi, taekwondo, tenis, trampolin, triatlon, voleybol, su topu, halter, güreş (serbest stil, greco-roman), alp disiplini kayak, biatlon, bobsleigh, cross country kayak, curling, artistik patinaj, serbest still kayak, buz hokeyi, kızak (luge), kuzey komnine (nordic combined), sürat pateni, skeleton, kayak atlama, snowboard, sürat pateni.
Takım Branşları

Bu tabloda karşılık görmeyen belge ibraz eden adaylar veya Sporcu Özgeçmiş Puanına itiraz edilen durumlar için komisyon kararı esas alınacaktır. Alınan belgelerin Sporcu Özgeçmiş Puanlarının hesaplanmasında, ibraz edilen belgedeki takımın yer aldığı lig son sıradaysa, ligin kaçıncı sıradaki lig olduğuna bakılmaksızın, 7. Sıradaki madde çerçevesinde değerlendirilerek 10 puan verilir. # Olimpik Branşlar: Okçuluk, atletizm, badminton, plaj voleybolu, boks, basketbol, kano slalom, kano sprint, dağ bisikleti, serbest stil bisiklet( cycling bmx), yol bisikleti, velodrom bisiklet (pist yarışları), atlama, binicilik, eskrim, futbol, golf, artistik cimnastik, ritmik cimnastik, hentbol, hokey, judo, yüzme, modern pentatlon, kürek, rugby, yelken, atıcılık, maraton yüzme, senkronize yüzme, masa tenisi, taekwondo, tenis, trampolin, triatlon, voleybol, su topu, halter, güreş (serbest stil, greco-roman), alp disiplini kayak, biatlon, bobsleigh, cross country kayak, curling, artistik patinaj, serbest still kayak, buz hokeyi, kızak (luge), kuzey komnine (nordic combined), sürat pateni, skeleton, kayak atlama, snowboard, sürat pateni.
Antrenörlük Eğitimi Bölümü
Sadece sportif özgeçmiş değerlendirmesiyle öğrenci almaktadır.
Sportif Özgeçmiş Değerlendirme TablosuKontenjanlar
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
17 Erkek 13 Kız
Antrenörlük Eğitimi
Toplam 40
Antrenörlük Eğitimi 2. Öğretim
Toplam 30

2016 Yılında Kazananların Ortalama Puanları ve Öğretmenlik Bölümünü Kazanan En Düşük YGS
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü
Kazanan erkek adayların ortalama YGS puanı 280, OBP puanı 360 ve topladığı puan 60’tır.
En düşük YGS Puanıyla asilden kazanan erkek adayın YGS Puanı 235, OBP puanı 393 ve topladığı puan 67,5’tir.

Kazanan bayan adayların ortalama YGS puanı 270, OBP puanı 370 ve topladığı puan 55’tir.
En düşük YGS Puanıyla asilden kazanan kadın adayın YGS Puanı 234, OBP puanı 437 ve topladığı puan 60.5’tir.(Okulu 1. sıradan kazandı)

Antrenörlük Eğitimi Bölümü
Kazanan adayların ortalama YGS puanı 250, OBP puanı 345 ve sportif özgeçmişi 35’tir.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü (2. Öğretim)
Kazanan adayların ortalama YGS puanı 240, OBP puanı 340 ve sportif özgeçmişi 30’dur.

Sınav Sonucunu Görüntüle

Kimler Düşünebilir?
Öğretmenlik bölümünü YGS Puanı 240 üzeri olan yüksek özgeçmişli iyi puan toplayabilecek erkek ve kadın adaylar ve YGS puanı 280 üzeri olan iyi puan toplayabilecek düşük özgeçmişli erkek ve kadın adaylar düşünebilir.
Antrenörlük bölümünü YGS puanı 200 üzeri olan yüksek özgeçmişli erkek ve kadın adaylar düşünebilir.

Kılavuzu Görüntüle 0

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü