Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Besyo Analiz 2016

Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.
-Tüm Üniversiteler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (Parkur Ölçüleri, Kazananların Ortalama Puanı, Sınav Sistemleri)
-Güncel Haberler İçin Bildirim Sistemi (Sınav Kılavuzunun Açıklanması vs.)
-Sınav Takvimi (Yaklaşan Sınavların Tarihleri)
-Sınav Videoları ve Geçmiş Dönem Kılavuzları, Sonuçları
-E-dergi sekmesinde tüm üniversiteler hakkında aşağıdaki gibi tüm bilgiler
Uygulamamızı Google Play ve Apple Store’da “Besyocuyuz” yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.
1 DAKİKALIK VİDEO

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
2 aşamalı bir sınav sistemi vardır. 1. Aşama koordinasyon parkuru, 2. aşama ise sportif özgeçmiştir. Öğretmenlik bölümü değerlendirmesinde koordinasyon parkuru %40, sportif özgeçmiş %60 etkilidir. Antrenörlük bölümü değerlendirmesinde koordinasyon parkuru %20, sportif özgeçmiş %80 etkilidir. YGS baraj puanı 200’dür.. YGS’de herhangi bir puan türünde ham puan olarak 200 almak başvuru için yeterlidir.

Sınavın Açıklaması
1-KOORDİNASYON PARKURU
Bu parkurda bayanlarda 75 sn.den, erkeklerde 60 sn.den daha fazla sürede parkuru tamamlayan adaylar puan alamayacaklardır.
Adaylar istasyonda belirtilen hataları yaparsa her hatası için derecesine 1sn. eklenecektir.
İstasyon 1: Paralel Aletinden Geçiş İstasyonu: Başlama fotoselinden geçen aday Paralel aletinin barından güç alarak sıçrayıp vücudu yukarı çekerek paralel barlarının üzerinden geçilecektir. Uyarı: 2 hak tanınacaktır, yapamadığı takdirde düz geçilecektir.
İstasyon 2: Futbol Serisi İstasyonu: Aday kutu içerisinde bulunan futbol topunu ayağı ile alarak huniler arasından sağ ve/veya sol ayağı ile topu sürüp (dripling) ölçüleri belirlenmiş kaleye sağ ve/veya sol ayakla üç kez pas yaparak dönen topla huniler arasından dripling yaparak topu kutuya bırakıp diğer istasyona geçecektir. Uyarı: Aday hareket serisini gerektiği şekilde tamamlamak zorundadır. Top sürme esnasında hunileri atlaması durumunda harekete hatanın başladığı noktadan tekrar başlamak zorundadır. Duvar ile paslaşma anında tekrar topa vurabilmek için topun vuruş çizgisinin gerisine geçmesi sağlanacaktır. 1 Saniye cezası uygulanacak durumlar: Topa el ile müdahale etmesi durumunda, Topun pas çizgisinden geriye geçmeden yapılan vuruşlarda, İstasyon bitişinde topun kutuya bırakılmaması durumunda,
İstasyon 3: Denge Aletinde Koşu İstasyonu: Aday denge aleti üzerinde başlama ve bitiş noktası olarak belirlenen iki kırmızıçizgi arasında koşarak hareketi gerçekleştirecektir. Uyarı: Geçiş esnasında aday denge aletinden düşerse harekete tekrar başlama noktasından başlayacaktır.
İstasyon 4: Basketbol Serisi İstasyonu Aday kasa içerisinde bulunan basketbol topunu alarak sağ veya sol el ile slalom çubuklarının arasından top sürerek potaya turnike ile isabetli atış yapacaktır. Hareketin sonunda top belirlenen kutuya bırakılacaktır. Uyarı: İsabetli basket atışı olmadığı durumda isabetli atış için 2 hak daha verilecektir. Verilen iki hakta turnike yapma zorunluluğu yoktur. Hareket sonunda topu aldığı kasaya tekrar koyarak diğer istasyona geçecektir. İstasyon bitişinde topun kutuya bırakılmaması durumunda 1 saniye cezası verilecektir.
İstasyon 5: Sıçrama Sehpası İstasyonu: Aday sıçrama sehpası üzerinden belirlenen sıraya uyarak tüm noktaları çift ayak sıçrayarak geçecektir. Uyarı: Tek ayak sıçrayan adayın sıçraması geçerli sayılmayacak ve aday hata yaptığı noktaya tekrar döndürülerek çift ayak sıçraması istenecektir.
İstasyon 6: Top Değiştirme İstasyonu: Aday A ve B noktalarında bulunan kasa içerisindeki farklı topları her seferinde bir tane olmak koşulu ile file üzerinden geçirerek yer değiştirecektir. Uyarı: Bu istasyonda topları yer değiştirirken ortada bulunan filenin üzerinden geçirerek yere düşmeden diğer tarafta yakalaması gerekmektedir. Eğer top yere düşerse topu alıp harekete devam edecektir. Aldığı kasaya koyup tekrar başlaması gerekmektedir. Topların kasanın içerisine konması gerekmektedir. Eğer toplar kasa dışarısına çıkarsa, aday topu kasa içerisine konması için uyarılacaktır.
İstasyon 7: Kasada Düz Takla Aday kasadan düz takla atarak hareketi gerçekleştirecektir. Uyarı: 2 hak tanınacaktır, yapamadığı takdirde düz geçilecektir. Aday, hareket serilerinin sıralı şekilde tamamlanması ile bitiriş fotoselinden geçerek kronometrenin otomatik şekilde durması ile parkuru tamamlayacaktır. .
2-SPORTİF ÖZGEÇMİŞ

Kontenjanlar
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
35 Erkek, 25 Kadın
Antrenörlük Eğitimi
25 Erkek, 15 Kadın

2016 Yılında Kazananların Ortalama Puanları ve Öğretmenlik Bölümünü Kazanan En Düşük YGS
SINAV SONUÇLARINI ÜNİVERSİTE TC KİMLİK NUMARASIYLA AÇIKLAMIŞTIR.

Kimler Düşünebilir?
Sınav sonuçlarını TC Kimlik numarasıyla açıklayan bir üniversitenin sınavı her ne kadar adil yapılsa da akıllarda soru işareti bırakır. Bir okulun sonuçları subjektif olarak açıklamasının hiç bir mantıklı izahı yoktur. Üniversiteyi özgeçmişi ve parkuru iyi olan orta düzeyde YGS’li adaylar ve memleketi kahramanmaraş olanlar düşünebilir.

Kılavuzu Görüntüle 0

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü