Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Besyo Sınavı 2015

Total
0
Shares

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna (KMÜ BESYO) özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacak. Özel yetenek sınavlarına ön kayıtlar 22 Haziran’da başlıyor.

140 Öğrenci Kontenjanı

Yüksekokulun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 20 bayan ve 30 erkek olmak üzere toplam 50 öğrenci, yine aynı bölüme milli sporcu kontenjanıyla da 10 öğrenci alınacak.

Yüksekokulun Spor Yöneticiliği Bölümünün normal ve ikinci öğretimlerine ise 15’er bayan ve 25’er erkek olmak üzere 40’ar öğrenci alınacak. Buna göre genel toplamda KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi için 140 öğrenci kabul edilecek.

Başvurular 22 Haziran’da, Sınavlar 29 Temmuz’da Başlıyor

Adaylar ön kayıt başvurularını 22 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında http://onkayitbesyo.kmu.edu.tr/ adresinden online olarak gerçekleştirebilecekler. Kesin kayıtlar ise 6-10 Temmuz tarihlerinde KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda yapılacak. Kesin kayıtların ardından özel yetenek sınavları da 29-30-31 Temmuz tarihlerinde BESYO Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları hakkında ayrıntılı bilgiye http://besyo.kmu.edu.tr/ adresinde

 

Ön Duyuru Kılavuz

 

 

22

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar