KMÜ’de Özel Yetenek Sınavlarına Rekor Başvuru

Total
0
Shares

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavlarına rekor düzeyde başvuru yapıldı.

[divider]

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavlarına rekor düzeyde başvuru yapıldı.

İki bölüme özel yetenek sınavıyla toplam 140 öğrencinin alınacağı yüksekokula, bin 484 erkek ve 447 kız öğrenci olmak üzere toplamda bin 931 başvuru gerçekleşti. Böylece Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, kontenjanlar dikkate alındığında Türkiye’de en çok başvurunun yapıldığı yüksekokul oldu. BESYO özel yetenek sınavlarına 2011 yılında 130 kız, 361 erkek öğrenci olmak üzere 491 başvuru yapılmıştı. 2012 yılında ise 297 kız, 825 erkek öğrenci ile bin 122 kişinin başvuru yaptığı sınavlarda bu rakam 2013 yılında 383 kız, bin 031 erkek olmak üzere toplam bin 414’e ulaşmıştı. 2014 yılında ise KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları için yapılan bin 931 başvuru aynı zamanda son yılların da en yüksek başvurusu oldu. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Üniversitemizde sınavlar, hak eden bireylerin tespiti ve ehil olanların alınmasına yönelik yapılıyor. Özel yetenek sınavlarında spor salonunda elde edilen sonuçlar dışarıda bekleyen adaylar ve aileler tarafından şeffaf bir şekilde takip ediliyor. Öğrenci seçimleri otomasyon sistemi sayesinde objektif bir şekilde gerçekleştiriliyor. Sınavlarda tarafımıza yapılan hiçbir iltimas talebi değerlendirilmeye alınmamaktadır. Gerek öğrencilerimiz, gerekse aileleri ve yakınları sınavların adil bir şekilde yapıldığını gördükleri veya inandıkları için tercihleri KMÜ olmuştur. Üniversitemizi tercih eden öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyor, sınavlarında da başarılar diliyorum” dedi.

KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun 2014-2015 seçmeleri için yapılacak olan özel yetenek sınavları 25-26-27 Haziran tarihlerinde BESYO Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

 

0

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar