Kocaeli Üni Besyo Sınavını Yaptı

Total
0
Shares

Her yıl yapılan Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun(BESYO) 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavları rekor bir katılımla yapıldı. Sınava tam 2385 kişi girdi.

[divider]

Beden Eğitimi, Rekreasyon, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği olmak üzere dört bölüme kayıt yaptırmak isteyen Lise mezunları ve milli sporcular, müthiş bir performansla sınavı kazanmak için ter döktüler. Öğrenciler çeşitli dallarda ve konulan kıstaslarda hünerlerini sergilediler.

515 KADIN ADAY VAR

1750 erkek aday, 120 erkek milli aday, 450 kadın aday ve 65 milli kadın aday ilk aşama yüzme sınavı ve ikinci aşama parkurda koşu, atlama, top saydırma,  rakiplerini eleyebilmek için yarıştılar.

TİTİZ BİR ELEME

Sınavlar, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Prof. Dr. Yavuz Taşkıran’ın başkanlığında, Fakülte Sekreteri Fadime Erdoğan’ın denetiminde, hocalar tarafından titizlikle sürdürüldü. Ayrıca, sınavlar Beden eğitimi öğretim elemanlarınca kamera kaydı alınarak yapıldı. Kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin isimleri ve aldıkları puanlar 3 gün sonra açıklanacak.

2

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar