Mersin Üniversitesi Sınav Sistemi Değişiyor

12 Mayıs 2016
Genel
0 0
Gönderiyi Oyla

Mersin Üniversitesi yeni eğitim öğretim yılında  Beden Eğitimi bölümüne alacağı öğrenciler için yapacağı yetenek sınavlarında ekleme yapmayı planlamaktadır. Daha önceki yıllarda yetenek sınavlarını hep sabit tutan kendini güncellemeyen Mersin Üniversitesi son yıllarda daha nitelikli Spor Adamı yetiştirmek için sınavlarını uluslararası standartlara uygun yapmaya çalışmaktadır.

Bunlardan en sonu bu yıl yetenek sınavlarına “Yüzme” ön elemesi getirilmesi gündemdedir. Yüzme ön elemesinde stil gibi bir koşul istenmeyecektir. Daha önce Kocaeli Üniversitesinin uygulamış olduğu belli bir saniyede karşı tarafa varılması şeklinde planlanmaktadır.

Araştırmalarımız ve görüşmelerimiz sonucu bu bilgilerini edindik. Hiç bir şey kılavuz açıklanmayana kadar resmi değildir. Her zaman sınava girecekler son dakika haberi öğrenip hiç vakit kalmamışken tüm yılı heba olmasın diye kılavuz öncesi araştırmalar yapıyoruz. Mersin Üniversitesi sınavına girecekler şimdiden yüzme öğrenmeye başlasın kılavuz açıklandığında sınav süresi ile kılavuz arasında çok zaman olmayabilir.

0

Bir Cevap Yazın