ÖSYM Tercihiyle BESYO Kazananların Olanakları Nelerdir? (Kısa)

Total
0
Shares

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

ÖSYM tercihiyle BESYO okumuş olanların diğer BESYO okuyanlardan herhangi bir farkı yoktur. Ancak okurken bir takım farklılıklar vardır. Örneğin; okulun çift anadal imkanı olsa bile çift anadal yapmak istediği bölüm yetenek sınavıyla almışsa yetenek sınavına girmeden okula girdiği için çift anadal yapamaz veya başvuru yaptıktan sonra yetenek sınavına girip yeteri puanı alıp çift anadal yapabilir.
Yatay geçişlerde ise öğrencinin yatay geçiş yapacağı okul yetenek sınavıyla öğrenci aldıysa yatay geçiş yapamaz ya da geçiş yapacağı okulun imkanına göre yetenek sınavına girip yapabilir. Formasyon hakkına sahiptir ve son sınıfta veya mezun olduktan sonra formasyon alabilir.

ÖSYM Tercihiyle Alan Besyoları Görüntüle
1

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar

BESYO’da Lisans, Sportif Özgeçmiş Zorunlu mu? Lisanslı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız Sportif Özgeçmiş Nedir? “Sportif Özgeçmiş” adından da anlaşılacağı üzere sportif kariyerdir. Bu kariyer içerisinde herhangi bir branştan… 14
Devamı..