Rekreasyon Bölümünü Kimler Düşünmelidir? İş olanakları nelerdir?

Total
0
Shares

Rekreasyon bölümü; özellikle turizm sektöründe açık-kapalı alan faaliyet ve etkinliklerin düzenlenmesi noktasında kalifiye eğitmen ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuş bir bölümdür. Bu bölümden mezun olan eğitmenler çeşitli otellerde yaz kış etkinliklerini düzenleme, animasyon ekibini yönetme noktasında çalışabilirler. Özellikle yabancı dil öğrenme noktasında kendine güvenen öğrenciler bu bölümü düşünebilirler. Ülkemizde İngilizce, Rusça ve Almanca bilen Rekreasyon bölümü mezunları çok rahat iş bulabilmekte çok yüksek kazançlarla istihdam edilmektedir.
Bölümden mezun Gürcistan asıllı bir arkadaşımızla konuyla alakalı yaptığımız röportajda, kendisi Rusça ve İngilizce konusunda geliştirdikten sonra üst düzey otellerde çalışmaya başladığını belirtti. Kazancının çok yüksek olmasını kite surf, deniz paraşütü gibi çeşitli popüler branşlarda eğitimler almasına, ikili ilişkilerinin iyi olmasına bağladı. Aynı zamanda kayak konusunda da başarılı bir eğitmen olan arkadaşımız, yazın 6 ayı lüks bir otelde animasyon şefi, eğitmen olarak çalışmakta, kışın ise Uludağ’da kayak antrenörü olarak çalışmaktadır. Yıllık kazancının son yılda 35.000$ olduğunu belirtti ve ilerleyen dönemlerde sektörel bazlı tecrübeleriyle bu kazancının çok daha fazla olacağını düşünüyor. Rekreasyon bölümünü düşünen öğrencilere de tavsiyesi, güler yüzlü, ikili ilişkileri iyi olan, sosyal, dil bilen öğrencilerin bu bölümü düşünmesi gerektiğini ısrarla söyledi.
Yoğun tempoda çalışıyorsun yoruluyor musun? Sorusuna ise kendisi, ben çalıştığımı düşünmüyorum. Oyun oynuyorum, eğleniyorum mutluyum özellikle yazın çok güzel ve özel şartlarda çalışıyorum. İfadelerini kullandı.
Diğer bölümlerle ilgilide alanında başarılı kişilerle röportaj yapıp yazımıza ekleyeceğiz.
Sevgilerimizle 🙂

0

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar

BESYO’da Lisans, Sportif Özgeçmiş Zorunlu mu? Lisanslı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız Sportif Özgeçmiş Nedir? “Sportif Özgeçmiş” adından da anlaşılacağı üzere sportif kariyerdir. Bu kariyer içerisinde herhangi bir branştan… 14
Devamı..