Spor Liselerine Kayıtlar Başladı

Total
0
Shares

Spor Lisesi’ne Spora kabiliyeti olan ve geleceğini bu dalda şekillendirmek isleyen gençler için açılan, öğrencilerini özel yetenek sınavı ile alan Konya Spor Lisesi 2014-2015 eğitim öğretim yılı özel yetenek sınavı başvurulan devam ediyor. 

[divider]

Konya Spor Lisesi yetkilileri 20132014 Eğitim öğretim yılında hizmete giren Lisenin, yetenekli olan öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek yeterlilikte olduğunu, sporcu öğrencilerin kendi yeteneklerini geliştirmelerinde büyük katkı sağlayabileceğini belirttiler.

Yetkililer “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur kayıtlar başladı ilkesinden yola çıkan, sporun hem ruh hem de beden sağlığı açısından önemini göz önünde bulundurarak evrenselleşmesi ve daha profesyonel akademisyenler tarafından yapılmasını amaçlayan Konya Spor Lisesine başvurular 16-27 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav tarihleri ise 7-11 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacak” diyerek açıklamada bulundular. Sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve sınav kılavuzunun http.V/konyasporlisesi.meb.k 12.tr/ adresinden takip edilebileceği de bildirildi.

0

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar