Sportif Özgeçmiş Nedir? Lisanslı ve Lisanssız Adaylar Hangi Okulları Seçmelidir?

5 Haziran 2018
Besyo Bilgileri
37 40
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ İLE ONLARCA OLASILIKTA SİZE EN UYGUN OKULLARI TYT, OBP ve SINAVLARDA YAPABİLECEĞİNİZ DERECELERİ GİREREK ÜCRETSİZ OLARAK GÖREBİLİRSİNİZ. MODÜLE BURAYA TIKLAYIP ULAŞABİLİRSİNİZ

Sportif Özgeçmiş Nedir?

“Sportif Özgeçmiş” adından da anlaşılacağı üzere sportif kariyerdir. Bu kariyer içerisinde herhangi bir branştan elde etmiş olduğunuz dereceler, sporculuk yılınız, oynadığınız takımın düzeyi gibi bilgiler yer almaktadır. Üniversitelerin bir çoğu kendi sistemine göre düzenlediği sportif özgeçmiş puanı uygulaması yapmaktadır. Örneğin bazı okullarda bölgesel lige 100 üzerinden 60 verilirken bazılarında 30 puan verilebilmektedir. Bu sebeple özgeçmiş tablosunu iyi şekilde incelemeli, sistemine uygun doğru okulları tercih etmelisiniz.

2020-2021 Özgeçmiş olan ve olmayan okullar buraya tıklayıp görebilirsiniz

Lisanslı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Lisanslı sporcu olmak aslında bir çok okul için asgari düzeyde katkı sağlamaktadır. Lisansta aslolan mevzu üst düzey lisansa sahip olmaktır. Örneğin, profesyonel lisansa sahip bir sporcuya 100 üzerinden 60 puan gelirken, amatör lisansa sahip sporcuya yalnızca 10 puan gelmektedir. Bu sebeple de amatör lisansla özgeçmişin etkili olduğu okulların çoğusuna başvurmak avantajdan çok dezavantaj sağlamaktadır. Amatör veya okul lisansınız varsa bunu en avantajlı şekilde kullanacağınız okullar lisans yıl şartı olan ama özgeçmiş olmayan okullardır. Nasıl ki TYT’de minimum baraj puanı 150 ise bazı okullarda ise 2 yıl- 3 yıl lisans yıl şartı vardır ve o kadar yıl lisansı olmayan öğrenciler başvuru yapamaz. Bunun en güzel örneği önceki yıllarda 4 yıl lisans yıl şartı olan Afyon Kocatepe üniversitesine kadınlarda antrenörlük bölümüne yalnızca 2 öğrencinin başvuru yapmasıdır. Ne kadar az başvuru o kadar çok kazanma şartı demektir. Bu noktada da yıl şartı önemli bir parametredir.

Lisanslı ve Lisanssız Sporcular Hangi Okulu Seçmelidir?

Lisanslı veya Lisanssız sporcunun doğru okul seçmesi okulu kazanmasındaki en önemli faktördür. Doğru okul seçmek için ise mutlaka güncel analizleri takip edip bilgi sahibi olmalısınız. Bunun için @besyocuyuzcom adresimizi takip edebilirsiniz

14
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım.

Comments
 • Lisansız isteyen o 30 okulu paylaşır mısınız

  Duygu 25 Haziran 2020 11:31 Cevapla
  • Evet lisans yok

   Can 26 Haziran 2020 10:56 Cevapla
 • 10 yıllık sporcuyum antrenörlük ve hakemlik belgem var milli sporcuyum Bartın BESYO olurmu

  Mehmet 25 Haziran 2020 11:33 Cevapla
  • Şaka mısın bartın besyo ne çok daha iyi yerler kazanabilirsin

   Ayşe 25 Haziran 2020 14:38 Cevapla
   • bartın besyo kaliteli diye duydum çok mezun veriyor

    Emirhan 25 Haziran 2020 18:24 Cevapla
 • 30 okulu paylasirmisiniz

  Azad 25 Haziran 2020 12:51 Cevapla
 • TYT 166 – OBP 351 – Başlangıç puanım 75. Öz geçmişim yok. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Besyo Antrönörlük bölümünü istiyorum. Kazanma ihtimalim nedir ? ( Parkurda iyi olduğumu düşünüyorum, hızlı koşarım ve kondisyonumda yerindedir ). Teşekkür ederim.

  Hüseyin 12 Ağustos 2020 23:25 Cevapla
  • Merhaba 3 yıllık okul lisansım var 2 yıllık lisans isteyen okullarda ne kadar işe yarar

   Emre 18 Ocak 2021 21:38 Cevapla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: