Uludağ Üniversitesi Yenileniyor

Total
0
Shares

Uludağ Üniversitesi-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü-Eğitim Fakültesi’ne bağlı olarak 1982 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle Spor Bilimleri Fakültesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü dışında, 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne de öğrenci alınmaya başlanmıştır.

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YENİLENİYOR
Uludağ Üniversitesinin ismine yakışmayan görükle üniversitesindeki Spor Bilimleri Fakültesi binası gören herkeste şaşkınlık yaratmaktaydı. Yetenek sınavına girmek için başvuru yapmaya gelen öğrencilerin, binaları görünce Uludağ Üniversitesinde okuma isteği hiç şüphesiz azalmaktadır. Neyse ki üniversite yönetimi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde önümüzdeki yıllarda kampüsteki eski fakülte binaların yıkılıp yerine yeni binaların yapılması hedefleniyor.
1982 yılından beri kullanılan spor salonu ve dersliklere önümüzdeki yıl tam anlamıyla veda edilecek. Spor salonunun inşaatı tamamlanmış ve derslere başlanmıştır. Derslik binasının inşaatının ise kısa sürede bitirilip önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.
Yeni spor salonunun alt katı güreş,judo,okçuluk,eskirim,crossfit,halk oyunları ve dans gibi branşlar için kullanılacak üst katı ise salon sporları için kullanılacaktır. Ayrıca yeni salonda pilates ve fitness salonlarıda bulunuyor.

ulu
ulu2
ulu4
ulu3

Hazırlayan: Yusuf Pazarcık

0

Bir Cevap Yazın

En Çok Beğenİ Alanlar