YGS’si 150-190 arası olanlar nerelerde okuyabilir? Özel Üniversitenin avantajları dezavantajları nelerdir?

29 Mart 2017
Besyo Kursları
6 3

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi devlet üniversitelerini de kazanabilirsiniz. Ancak, 150 puan üzeri alıp maddi durumunuz iyi ise İstanbul’da Besyo kazanma şansınız da var. İstanbul’da bir sürü özel üniversite mevcut ve %50 burs alırsanız ortalama 12.000TL yıllık ücretle Antrenörlük, Spor yöneticiliği veya Rekreasyon bölümlerini okuyabilirsiniz. İstanbul’un en büyük avantajı okurken çalışabilecek imkanlara sahip olmanızdır. Özellikle İstanbul’da yaşayan öğrenciler başka şehirde okumaya gitseler zaten orada minimum 1000TL masrafları olacaktır ama İstanbulda kalıp hemde çalışarak hem kendilerini geliştirip hem de büyükşehir de üniversite okuyabilirler.
Özel üniversitelerle ilgili %50 Burs garantisi verip kazanamadığınız durumda alınan kurs ücretini iade eden kurslar mevcuttur. Burs olanakları ve koşulları ile ilgili bilgi almak için 0541 476 78 92 ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

0
http://www.instagram.com/alp.besyocuyuz

1993 yılında Bursa'da doğdum. Küçük yaşlarda spora merak salmaya başladım. Ailemin de desteğiyle çok küçük yaşlarda spora başladım. 2012 yılında Kastamonu Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünü kazandım. Kastamonu'yu çeşitli sebeplerle bırakıp. 2015 yılında tekrar sınava girip Ankara Üniversitesi Antrenörlük bölümünü kazandım. 2017 Yılında Uludağ üniversitesine geçiş yaptım

Bir Cevap Yazın

Menü